به گزارش افکارنیوز،

«ینس استولتنبرگ» دبیرکل سازمان ناتو در واکنش به اظهارات دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا درباره عدم تمایل برای مذاکره با طالبان گفت: ناتو برای مبارزه با تروریسم و برقراری صلح در افغانستان در کنار مردم این کشور خواهد ماند.

براساس بیانیه‌ای که در وبسایت ناتو منتشر شده است، استولتنبرگ همچنین بر افزایش دو برابری تلاش‌ها برای برقراری صلح به رهبری و مالکیت افغان‌ها تاکید کرد.

وی افزود: افغانستان با ثبات به نفع همه است و بنابراین تمام بازیگران منطقه‌ای را به ایفای نقشی سازنده تشویق می‌کنیم.

این در حالی است که ترامپ طی سخنانی میان نمایندگان اعضای شورای امنیت سازمان ملل در کاخ سفید گفته بود: ما نمی‌خواهیم با طالبان مذاکره کنیم.

با این وجود، بسیاری از مقامات آمریکایی از جمله «رابرت گیتس» وزیر دفاع سابق آمریکا گفته‌اند واشنگتن هرگز در جنگ علیه طالبان در افغانستان برنده نخواهد شد.

برخی کارشناسان می‌گویند؛ در حالی که آمریکا نظامیان بیشتری به افغانستان اعزام کرده، حملات هوایی را افزایش داده و تعدادی از رهبران طالبان را نیز در فهرست تحریم‌های این کشور قرار داده است به نظر می‌رسد گفت‌وگوهای صلح بین طالبان و دولت افغانستان غیرممکن شده است.

پیش از این نیز موضوع افزایش نیروها در افغانستان و فشار آمریکا بر کشورهای عضو سازمان ناتو برای اعزام نیروهای بیشتر به این کشور بارها باعث اختلاف واشنگتن و دیگر اعضای این سازمان شده است.