به گزارش افکارنیوز،

«محمد فیصل» با اشاره به سیاست‌های جنگ افروزانه آمریکا در افغانستان گفت: عملیات‌های نظامی در خاک افغانستان به صورت کامل شکست خورده است.

سخنگوی وزارت خارجه پاکستان تصریح کرد: ما از هر گونه اقدام دولت افغانستان در خصوص برقراری امنیت در این کشور حمایت می‌کنیم.

وی تاکید کرد: اسلام آباد شکی ندارد که تنها راه حل مشکلات افغانستان مذاکره و گفت‌و‌گو میان طرفین است.

محمد فیصل افزود: پاکستان نیز نگرانی‌هایی درباره افغانستان دارد که باید برطرف شود و ما هنوز هم از حملات گروه‌های تروریستی که درخاک افغانستان حضور دارند ضربه می‌بینیم.

وی در پاسخ به سوالی در مورد برخورد اسلام آباد با دولت کابل گفت: شیوه رفتار ما با مقامات افغانستان به برخورد و سیاست‌های آن‌ها بستگی دارد ولی بدون شک ما طرفدار صلح و آرامش در افغانستان هستیم.

مقام ارشد وزارت خارجه پاکستان اضافه کرد: مشکلاتی مانند بازگشت مهاجرین افغانستانی، کاشت مواد مخدر و استفاده از سود آن برای عملیات‌های تروریستی و حمله به چک پست‌های ارتش پاکستان در مرز مشترک با افغانستان از جمله مشکلات فعلی است که باید برای حل آن اقدام شود.

طی ماه‌های اخیر با اتهام زنی‌های آمریکا و تکرار آن توسط مقامات کابل تنش میان پاکستان و افغانستان شدت گرفته استدولت اسلام آباد اعلام کرده است: تروریست‌های افغانستانی  به کمپ‌های مهاجرین این کشور نفوذ کرده و امنیت پاکستان را به خطر می‌اندازند.