به گزارش افکارنیوز،

هیأتی از مقامات بلند پایه پاکستان امروز برای گفت و گو در زمینه همکاری‌های اطلاعاتی، تأمین امنیت مرزهای مشترک، تجارت، مبارزه با تروریسم و رسیدگی به امور مهاجرین راهی کابل می‌شود.

«تهمینه جنجوعه» معاون وزیر امور خارجه و قائم مقام وزارت خارجه پاکستان سرپرستی این هیأت سیاسی نظامی را به عهده خواهد داشت.

به گزارش روزنامه جنگ، همچنین در سفر هیات پاکستانی به افغانستان، قرار است کارگروه همکاری های دو کشور بار دیگر فعال شود.

محمد فیصل سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان در این زمینه گفت: اسلام‌آباد خواهان امنیت پایدار در افغانستان است.

وی افزود: با استفاده از قدرت نظامی نمی‌توان امنیت را در افغانستان برقرار کرد بنابراین مذاکره با حضور تمام گروه‌ها ضمانت کننده صلح و ثبات در این کشور خواهد بود.

فیصل تأکید کرد: ادامه جنگ در افغانستان به مشکلات مهاجرین افغانستانی که مقیم پاکستان هستند اضافه کرده و آن‌ها برای بازگشت به کشورشان با مشکلات زیادی مواجه هستند.

قبل از این بعد از حملات تروریستی اخیر در کابل هیأتی از مقام‌های امنیتی افغانستان برای گفت و گو با مقامات پاکستان به اسلام‌آباد سفر کرد.

«ویس احمد برمک»، وزیر امور داخله و  «معصوم ستانکزی» رییس امنیت ملی برای گفت‌وگو با مقام‌های پاکستانی در بارۀ حمله‌های اخیر در کابل به اسلام آباد رفتند.

فرستادگان دولت افغانستان با نخست وزیر و رئیس سرویس امنیت پاکستان دیدار کرده و این هیات در سفر به اسلام آباد، شواهد و مدارک حملات اخیر را با ژنرال «قمر جاوید باجواه» فرمانده ارتش پاکستان و ژنرال «نوید مختار» رئیس سازمان اطلاعات ارتش پاکستان به اشتراک گذاشت.

این خبر در حالی منتشر می‌شود که نخست وزیر پاکستان با سرپرستی اجلاس کابینه دستور تمدید مهلت حضور مهاجران افغانستانی تا 2 ماه دیگر را صادر کرد.

از سوی دیگر سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان در یک پیام توییتری از تحویل ۲۷ تروریست وابسته به طالبان و شبکه حقانی به مقامات امنیتی افغانستان خبر داد.