به گزارش افکارنیوز،

در پی شکایت یک زوج مسیحی، پخش اذان در مسجد  شهر «اور-ارکن‌اشویک» واقع در غرب آلمان ممنوع شد.

«هانس یواخیم لِمان»، پیرمرد مسیحی 69 ساله و همسرش که در یک کیلومتری مسجد اور-ارکن‌اشویک زندگی می‌کنند در خصوص پخش اذان از بلندگوی مسجد به دادگاه شکایت کردند. این زوج مسیحی مدعی شدند پخش هفتگی اذان از بلندگوی مسجد، حقوق مذهبی آن ها را نقض می کند.

آنها در شکایت‌نامه خود اعلام کردند بارها این موضوع را به مسئولین مسجد هشدار دادند ولی موذن مسجد بدون توجه به اخطار آنها، به اذان گفتن در روزهای جمعه ادامه می‌داده است.

دادگاه شهر گِلزنکیرشِن (از توابع ایالت نوردراین-وستفالن) در نهایت با ادعای نقض حقوق مذهبی این زوج مسیحی دستور به توقف پخش هفتگی اذان در این مسجد داد. در حکم دادگاه آمده است: «پخش اذان از بلندگو موجب نقض آزادی های مذهبی شده است.»

دادگاه همچنین اعلام کرد درخواست سال 2013  انجمن محلی مسلمانان در خصوص  پخش اذان از بلندگو به درستی بررسی نشده بود. با وجود این، مسئولین مسجد می توانند درخواست تجدید نظر حکم بدهند.

در اوایل سال 2014، مقامات شهر اور-ارکن‌اشویک در ایالت نوردراین-وستفالن اجازه پخش اذان از بلندگوی این مسجد را  فقط  یکبار در هفته برای نماز روز جمعه صادر کردند.

از سال 2015، با مهاجرت بیش از یک میلیون پناهجوی مسلمان از کشورهای جنگ زده عراق و سوریه به آلمان، حمایت از سیاست های ضد مهاجرتی و ضد مسلمانان در بسیاری از نقاط آلمان فراگیر شده است.