به گزارش افکارنیوز،

منابع میدانی امروز (دوشنبه) اعلام کردند که ارتش سوریه با پشتیبانی گروه های دفاع مردمی و نیروهای مقاومت اسلامی، این مناطق را در استان حماه آزاد کرد که به کشته و زخمی شدن شماری از تروریست های بازمانده گروهک داعش و انهدام تسلیحات و مهمات آنها منجر شد.

این عملیات سبب شده تا عناصر بازمانده گروه تروریستی داعش در این مناطق پراکنده شوند.

واحدهای مهندسی ارتش سوریه هم اکنون در حال جمع آوری مین ها و بسته های انفجاری کار گذاشته شده توسط عناصر داعش در این روستاهها هستند.

ارتش سوریه با پشتیبانی گروه های دفاع مردمی و نیروهای مقاومت اسلامی، روز گذشته نیز روستاهای ﺗﻼﻝ ﻋﺒﻴﺎﻥ، ﺍﺑﻮﺍﻟﻘﺼﻮﺭ، جدیده، ﻃﻠﻴﺤﺎﻥ و ﻣﻌﺼﺮﺍﻥ در حومه شمال شرقی استان حماه را از دست تروریست ها آزاد کرد.

ارتش سوریه و نیروهای مقاومت اسلامی با آزاد سازی این روستاهها توانسته اند بازمانده های گروه تروریستی داعش در این مناطق را به محاصره دربیاورند.

ارتش سوریه با پشتیبانی گروه های دفاع مردمی و نیروهای مقاومت اسلامی از حدود سه ماه قبل عملیات نظامی خود را برای ریشه کن کردن گروه های 'تحریر الشام' (جبهه النصره قبلی) و 'داعش' در استان های حماه، ادلب و حلب آغاز کرد.

سوریه حدود هفت سال است با حضور گروه های مسلح و تروریستی همچون داعش و تحریرالشام که از سوی غرب و برخی کشورهای منطقه حمایت می شوند، با بحران روبه رو است.

با شکست داعش در سوریه در ماه های اخیر و همچنین پیشروی ارتش این کشور و نیروهای مقاومت اسلامی، سوریه پس از سال ها پایداری در آستانه ریشه کنی تروریسم قرار دارد.