به گزارش افکارنیوز،

'یسرائیل کاتس' در گفت وگو با روزنامه صهیونیستی 'یدیعوت احرونوت' افزود: طبیعی است که عملیات میدانی مقابله با داعش وممانعت از اجرای تهدیدات آن علیه دو طرف ( فلسطین اشغالی ومصر) صورت گیرد، زیرا داعش پیش از این ایلات والنقب (در سرزمین های اشغالی) را مورد حمله قرار داده است.

'نفتالی بنت' وزیر آموزش وپرورش رژیم صهیونیستی نیز بدون اظهار نظر در مورد خبر روزنامه ' نیویورک تایمز' درباره همکاری امنیتی ونظامی مصر و'اسرائیل' در سینا، گفت که ما منتظر نخواهیم شد دشمن به سراغمان بیاید، ما علیه دشمنان از راه دور فعالیت می کنیم تا پایشان به مرزهای ما نرسد، ما در عملیات خود حد ومرزی قائل نیستیم.

'آساف گیبور' کارشناس رژیم اسرائیلی در امور عربی به روزنامه صهیونیستی 'مکور ریشون' گفت: انتخابات قریب الوقوع در مصر نشان می دهد این کشور همچنان از دمکراسی دور است به ویژه پس از گذشت 7 سال از انقلاب ژانویه 2011 که منجر به سرنگونی حسنی مبارک شد.

گیبور افزود: علی رغم اقدامات ضعیفی که 'عبدالفتاح السیسی' برای آماده کردن شرایط انتخابات انجام داده است، واضح است که غرب قصد دخالت ندارد وبا توجه به رای 97 درصدی مصری ها به وی در انتخابات سال 2014، هیچ کسی انتظار ندارد این بار نیز نامزد دیگری از او پیشی بگیرد زیرا عملا رقیب واقعی برای وی وجود ندارد.

با وجود این ، در شبکه های اجتماعی کاریکاتورهای تمسخر آمیز زیادی علیه السیسی منتشر می شود. با این که وضعیت کنونی برای السیسی بسیار مناسب است و وی از رقابت با هیچ نامزدی نمی ترسد، اما در حقیقت نمی خواهد تبلیغات انتخاباتی علیه اش در مصر انجام گیرد زیرا هریک از آنها شکست های وی را افشا خواهند کرد وموجب کاهش اعتماد مصری ها به وی خواهد شد.

کارشناس رژیم اسرائیلی در امور عربی ادامه داد: با این که دیدگاه جهان نسبت به اقدامات سرکوب گرانه ومخالف آزادی السیسی منفی است ، این امر مانع پیروزی وی در انتخابات آتی نمی شود زیرا محافل بین المللی در درجه اول به ثبات اهمیت می دهند ومعتقدند که السیسی کسی است که ثبات نسبی را برقرار می کند وبه جامعه بین المللی خدمات امنیتی حیاتی از جمله مبارزه با گروه های افراط گرا وتوقف ورود مهاجران سوری وآفریقایی به اروپا را ارائه می دهد به همین دلیل وی از حمایت جهانی برای ماندن در قدرت بهره مند خواهد شد.

گیبور افزود: علی رغم وعده های گذشته السیسی درباره بهبود اوضاع اقتصادی مصر، راهی برای اجرای آن وجود ندارد وبا وجود دریافت 12 ملیارد دلار از صندوق بین المللی پول طی سه سال گذشته و وام 6 ملیونی از امارات ،چین وکشورهای عضو گروه 'جی 7 ' سیاست های اقتصادی السیسی شکست خورده است.

وی ادامه داد: اصلاحاتی که السیسی آن را اعلام کرد بر جامعه مصر تاثیر منفی گذاشت وموجب افزایش قیمت ها ، بیکاری روز افزون وکاهش فرصت های سرمایه گذاری شد.

کارشناس رژیم اسرائیلی در امور عربی افزود: اما شرایط امنیتی سینا علی رغم تحقق برخی دستاوردها، همچنان چالش پیش روی ارتش مصر برای مقابله با گروه تروریستی 'ولایت سینا' وابسته به داعش است واگرچه السیسی با بازداشت های گسترده احساس برقراری امنیت در خیابان های مصر می کند اما این امر موفقیت نیست زیرا ما همچنان شاهد حملات جدی علیه ارتش مصر در سینا واوضاع بد امنیتی آنجا هستیم.