به گزارش افکارنیوز،

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد خلبان جنگنده سوخو 25 پس از سقوط جنگنده اش و هنگامی که خود را در محاصره تروریست‌ها دید با منفجر کردن نارنکجی به زندگی خود پایان داد.

بنا به گفته ارتش روسیه، «رومن فیلیپوف» خلبان جنگنده روسیه تا قبل از سقوط تمامی تلاش خود را به کار گرفته بود تا هواپیما را نجات دهد و موفق شد که حمله به این جنگنده توسط یک موشک را گزارش کند.

وزارت دفاع روسیه در بیانیه‌ای در ارتباط با این حادثه گفت: «رومن فیلیپوف بعد از فرود و هنگامی که در حومه روستای تحت کنترل تروریست‌ها (از جنگنده) خارج شد،در آخرین دقایق زندگانی‌اش  در یک نبرد ناعادلانه وارد شد و از سلاح استاندارد خود استفاده کرد. بعد از آنکه تروریست‌ها او را محاصره کردند، این افسر به شدت زخمی با منفجر کردن نارنجکی در فاصله چند ده متری از تروریست‌ها، به زندگی خود پایان داد».

بنا به گفته ارتش روسیه، در تاریخ 3 فوریه سال جاری میلادی، جنگنده سوخو 25 تحت فرماندهی رومن فیلیپوف زمانیکه بر فراز منطقه کاهش تنش در ادلب پرواز می‌کرد تا بر آتش‌بس نظارت داشته باشد،  مورد حمله تروریست‌های سوری قرار گرفت.

وزارت دفاع روسیه در تاریخ 3 فوریه گزارش کرد که جنگنده سوخو 25 در منطقه تحت کنترل جبهه‌ فتح الشام در ادلب مورد حمله اصابت یک موشک دوش پرتاب قرار گرفت. خلبان تلاش کرد تا از جنگنده خارج شود اما در حین نبرد با تروریست‌ها جانش را از دست داد.

گروه تروریستی تحریر الشام که وابسته به گروه تروریستی القاعده است، مسئولیت این حمله مرگبار را برعهده گرفت.

وزارت دفاع روسیه گفته است که بیش از 30 تن از شبه‌نظامیان جبهه فتح الشام در نتیجه حملات روسیه در منطقه‌ای که موشک دوش‌ پرتاب شلیک شده است، کشته شدند.

«دیمیتری پسکوف» سخنگوی کرملین اوایل امروز در واکنش به این حمله به جنگنده سوخو 25 گفت که از اینکه تروریست‌های سوریه موشک‌های دوش پرتاب در اختیار دارند، بسیار نگران است.