به گزارش افکارنیوز،

چین احتمالا در حال آزمایش یک سلاح «الکترومغناطیسی» خودکار با قابلیت نصب بر روی کشتی است.

تصاویر افشا شده در توییتر طی هفته گذشته نشان دهنده سلاحی فوق پیشرفته و بسیار عظیم است که به نظر می‌رسد بر روی کشتی جنگی «نیروی دریایی ارتش آزادی‌بخش چین» مستقر شده است.

در حالی که آمریکا میلیون‌ها دلار هزینه را در طول سال‌ها برای ساخت یک سلاح خودکار کرده گزارش اخیر گویای این امر است که این تلاش آمریکا متوقف شده است.

اگر چین این اقدام د را انجام داده و یک سلاح خودکار قابل نصب بر روی کشتی را آزمایش کرده باشد، اولین کشوری خواهد بود که سلاحی فوق پیشرفته از این نوع را توسعه داده است.

این گونه سلاح‌ها با قابلیت پرتاب موشک با سرعت 6 ماخ یا 4500 مایل‌برساعت، از مدت‌ها پیش به عنوان تکنولوژی تسلیحاتی آینده نظر بسیاری را به خود جلب کرده‌اند.

از آنجایی که در این سلاح موشک با استفاده از انرژی جنبشی شلیک موشود خطرات مربوط به نگهداری مواد منفجره در کشتی را محدود می‌کند؛ نیروی دریایی آمریکا به دلیل وجود چنین قابلیتی این سلاح جدید را «جگنده واقعی تغییر دهنده بازی» توصیف کرده است.

«آرس تکنیکا»، وب‌گاه اخبار امنیتی فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات، در این زمینه می‌گوید: تصاویری که از سوی «دافنگ کائو» به عنوان یک کاربر توییتری، به اشتراک گذاشته می‌شود به نظر می‌رسد ککه متعلق به یک سلاح خودکار مستقر شده بر روی کشتی «های‌یانگ شپ» است.

بر اساس این پست توییتری که دافنگ کائو مدعی است ترجمه‌ای از تحلیل یک افسر بلندپایه سابق نیروی دریای جمهوری خلق چین است، این سلاح الکترومغناطیسی یک پروژه رسمی است که از سوی «نیروی دریایی جمهوی خلق چین» تأیید شده و جدول زمانی آن 5 تا 6 سال است.

تصاویر منتشر شده در صفحه توییتر حکایت از آن دارند که برنامه‌ریزی برای آزمایش این سلاح انجام شده است.

این در حالی است که بر اساس گزارش دیلی میل طرح نیروی دریایی آمریکا برای توسعه این سلاح پس از صرف هزینه 500 میلیون دلار در طول یک دهه، اخیرا به بن‌بست رسیده و لغو شده است.

گزارش‌ منتشر شده از سوی «Task & Purpose» در اواخر سال گذشته حکایت از آن داشت که این طرح نمی‌تواند بودجه لازم برای توسعه و تبدیل شدن به یک سلاح عملی را کسب کند و بودجه اختصاص یافته به این پروژه از سوی آمریکا صرف توسعه سیستم‌های دیگری مانند سلاح‌های لیزری شده است.