به گزارش افکارنیوز،

 در هفته های اخیر تنش‌ها در کاخ سفید تشدید شده است؛ زیرا پنتاگون درباره موافقت یا مخالفت با گزینه نظامی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا برای حمله به کره شمالی تردید دارد.

«کریس بلک»، یک وکیل بین المللی اهل کانادا در گفتگو با رادیو اسپوتنیک اعلام کرد که این افزایش نگرانی ها ممکن است نشانه احتمال حمله آمریکا به کره شمالی باشد. بسیاری از مقامات ارشد نظامی آمریکا از جمله «جوزف دانفورد»، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا و «جیمز متیس»، وزیر دفاع این کشور ابراز نگرانی کرده اند که اقدام نظامی علیه کره شمالی می تواند نتایجی فاجعه بار به دنبال داشته باشد.

کریس بلک خاطر نشان کرد: در ماه ژانویه کاخ سفید به صورت ناگهانی از انتخاب «ویکتور چا»، مشاور ارشد دولت جورج دبلیو بوش و همچنین استاد دانشگاه «جورج تاون» به عنوان سفیر این کشور در کره جنوبی صرف نظر کرد. در واقع زمانی که او با راه‌اندازی یک حمله «پیشگیرانه» علیه کره شمالی مخالفت کرد و درباره عواقب آن به مقامات آمریکایی هشدار داد، نامزدی وی به عنوان سفیر آمریکا در کره جنوبی کنار گذاشته شد.

«ویکتور چا» پس از لغو نامزدی‌اش برای این پست در یک مقاله در واشنگتن پست نوشت: «اگر اقدامات کره شمالی را متوقف نکنیم، (این کشور) یک زرادخانه با موشک‌های هسته ای می سازد و با آن خاک آمریکا را تهدید می کند. اینها تهدیدهایی واقعی و اجتناب ناپذیر هستند. اما راهکار متوقف کردن کره شمالی --همانطور که برخی مقامات دولت دونالد ترامپ پیشنهاد کرده اند-- یک حمله «پیشگیرانه» به خاک پیونگ یانگ نیست. در واقع این حمله باعث وقوع جنگی می شود که باعث کشته شدن صدها و شاید هم هزاران آمریکایی خواهد شد.»

این درحالی است که این وکیل کانادایی معتقد است یک توطئه «شیطانی تر» پشت پرده کنار گذاشته شدن «ویکتور چا» به عنوان سفیر آمریکا در کره جنوبی وجود دارد. کریس بلک اعلام کرد: «اگر خیلی زود قرار باشد حمله ای صورت گیرد، من دلم نمی خواهد به عنوان سفیر در سئول باشم. شاید این یک سیاست داخلی باشد که آنها می گویند نتوانسته اند شخص مناسبی برای این پست پیدا کنند. اما کل این مسئله مرا نگران کرده است که شاید خیلی زود یک حمله به کره شمالی رخ دهد و به همین دلیل هم تاکنون هیچ سفیری برای کره جنوبی انتخاب نشده است.»

دونالد ترامپ در سخنرانی سالانه خود درباره وضعیت کشورش در کنگره آمریکا به شدت از کره شمالی انتقاد کرد و این کشور را «بی ملاحظه» و «فاسد» خواند. رئیس جمهور آمریکا گفت: اقدام بی‌ملاحظه کره شمالی در دنبال کردن برنامه های هسته ای خیلی زود خاک ما را تهدید می کند. تجربیات گذشته به ما آموخت که صمیمیت و خوش‌بینی فقط باعث تجاوز و اقدامات تحریک‌آمیز می شود. من اشتباهات دولت های پیشین را که ما را در این جایگاه خطرناک قرار داد، تکرار نمی کنم.

هفته گذشته هم پنتاگون با انتشار یک گزارش درباره وضعیت هسته ای کشورش خواستار گسترش زرادخانه هسته ای آمریکا و مقررات استفاده از آنها در هنگام مواجه کشور با خطرات ژئوپولیتیک شد.