به گزارش افکارنیوز،

 سارا سندرز -- سخنگوی کاخ سفید -- گفت: ما از اینکه کنگره به نیازهای دفاعی کشور پاسخ داد و بر سر نیازهای دفاعی آمریکا برای دو سال آینده به توافق رسید، بسیار خوشحالیم. معتقدیم که بخش امنیت ملی آمریکا هنوز به مبالغ بیشتری نیازمند است.

وی افزود: هزینه های دفاعی بر اساس درخواست های پنتاگون تعیین می شوند و رئیس جمهور این موضوع را با امضای خود به قانون بدل می کند. ضمن قدردانی از اقدامات دونالد ترامپ، ما هم اکنون قدرتمندترین ارتش را در آمریکا داریم. با افزایش سقف بدهی تا مارس سال 2019، ما از بحران های مربوط به بودجه دور شده ایم. این موضوع همچنین سرمایه گذاری ما را بر روی اولویت های دیگر از جمله زیرساخت های فرسوده آمریکا، مبارزه با مواد مخدر و توجه به وضعیت بازنشستگان نظامی تضمین می‌کند.

این مقام آمریکایی در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگاری که پرسید: جیمز متیس، وزیر دفاع آمریکا اعلام کرد رئیس جمهور توجه زیادی به ارتش دارد. این در حالیست که رئیس جمهور هیچ دیداری از عراق و یا افغانستان نداشته است.آیا بهتر نیست که رئیس جمهور به جای تشکر لفظی به این کشورها سفر کند و از نیروهای ارتش مستقر در آن کشورها تشکر و قدردانی کند،گفت: به نظرم راههای متفاوتی برای این کار وجود دارد. هنوز تصمیم گیری در این رابطه انجام نشده است. این موضوع در مراحل نخست بررسی قرار دارد. رئیس جمهور معتقد است که نه تنها وی بلکه تمامی کشور باید گرد هم آیند و از ارتش حمایت کنند.

سخنگوی کاخ سفید در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگاری که پرسید: آیا رئیس جمهور همچنان به راد روزن استاین، معاون دادستان آمریکا اطمینان دارد، گفت: همانطور که دیروز گفتم، رئیس جمهور معتقد است که تحقیقات در رابطه باموضوع روسیه در یک سال گذشته، اقدامی سیاسی بوده است. یادداشت دمکرات ها یادداشتی است که نگرشی سیاسی و یکجانبه نگرانه در رابطه با رئیس جمهور دارد.