به گزارش افکارنیوز،

پایگاه اینترنتی نانسی پلوسی، رهبر اقلیت مجلس نمایندگان آمریکا، بیانیه او را درباره بودجه پیشنهادی ترامپ برای سال 2019 منتشر کرده است.

در این بیانیه آمده است: لایحه بودجه نشان‌دهنده ارزش‌های ماست، اما مجموعه ظالمانه وعده‌های عمل نشده رئیس جمهور و کاهش‌های چشمگیر در نظر گرفته شده در بودجه پیشنهادی مبین آن است که وی برای آینده بزرگسالان، کودکان و خانواده‌های کارگر ارزشی قائل نشده است.

او در  ادامه بیانیه خود نوشت: «پس از سرقت از آینده کودکان ما برای ثروتمندتر کردن شرکت‌ها و ثروتمندان با استفاده از برنامه مالیاتی جمهوری‌خواهان، اکنون بودجه پیشنهادی کاخ سفید به گونه‌ای طراحی شده که این ظلم را تشدید می‌کند.»

 رهبر اقلیت مجلس نمایندگان آمریکا تاکید کرد: اصرار ملال‌آور رئیس جمهور در زمینه نادیده گرفتن وعده فراهم کردن مراقبت‌های بهداشتی ارزان قیمت و با کیفیت، و تمرکز ظالمانه وی بر کاستن از سرمایه‌گذاری‌های ضروری برای تامین امنیت اقتصادی خانواده‌ها به شدت به تضعیف کشور منجر خواهد شد.

پلوسی در ادامه نوشت: «پس از یک سال کامل لاف زدن‌های توخالی، رئیس جمهور در نهایت یک نقشه زیرساختی ضعیف را ارائه کرد که هیچ یک از نیاز‌های جوامع آمریکایی در آن لحاظ نشده است. ترامپ قصد دارد عوارض حمل و نقل و بار مالی شهر‌ها و ایالات را افزایش دهد، زیرساخت‌های حیاتی ما را به هوس‌بازان وال استریت بفروشد و پادمان‌هایی را که برای حفظ امنیت مشتریان و پاکیزگی آب و هوا وضع شده اند، برهم زند.»

او تصریح کرد: این در حالی است که در بودجه پیشنهادی ترامپ در واقع میلیادر‌ها دلار از بودجه سرمایه‌گذاری‌های زیرساختی که مانع جاری شدن سیل می‌شوند، جوامع روستایی را با هم متصل می‌کند و در سراسر کشور ایجاد اشتغال می‌کنند، کاسته شده است.