به گزارش ایسنا،"آندره ایلاریونوف"، مشاور اقتصادی سابق ولادیمیر پوتین نخست وزیر روسیه در دوره اول ریاست جمهوری وی هشدار داد: براساس یک سناریوی سیاه رهبران اپوزیسیون روسیه به قتل خواهند رسید و یا حملاتی صورت خواهد گرفت که مقصر آنها تروریستها معرفی خواهند شد.

ایلاریونوف که چهار سال نقش مشاور پوتین را داشته به خوبی وی را می‌شناسد.

وی اظهار داشت: این حوادثترسناک می‌تواند پیش زمینه یک سرکوب گسترده شامل اعمال محدودیت شدید برای رسانه‌ها، ممنوعیت برگزاری تظاهرات و یا حتی لغو برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در ماه مارس باشد.

مشاور سابق پوتین هشدار داد: ممکن است روسیه در یک مناقشه نظامی پیش از انتخابات درگیر شود و از این طریق جهت افکار عمومی را تغییر دهد و از آن به عنوان یک بهانه برای سرکوب موج اخیر اعتراض‌های خیابانی استفاده کند.

این پیش‌بینی‌های غیرمعمول و هشداردهنده از جانب فردی است که به عنوان مشاور ارشد ولادیمیر پوتین در دوره نخست ریاست جمهوری او انجام وظیفه کرده است.

وی مدعی شد: مصالحه اخیر کرملین با معترضان یک سرپوش است و در آینده مقامات کرملین با یک چرخش کامل دست به گرفتن انتقام از معترضان می‌زنند.

وی افزود: مقامات کرملین به طور جدی در حال آماده شدن برای یک چرخش کامل و فاصله گرفتن از " لیبرال سازی " و " دموکراتیک شدن " هستند که در حال حاضر ادعای آن را دارند. این اتفاق خیلی زود رخ خواهد داد.

ایلاریونوف در یک مصاحبه رادیویی ادامه داد: کاملا روشن و واضح است که در لیست اقدامات کرملین اقداماتی نظیر تصادفات، حملات تروریستی، برخی ابتکارعمل‌های بین المللی و مناقشه نظامی ارتش روسیه وجود خواهد داشت.

وی همچنین تاکید کرد: این امکان وجود خواهدداشت تا در کشور وضعیت فوق العاده اعلام شود که در این صورت رسانههای کشور در خفقان فرو خواهند رفت.۵۱