به گزارش افکارنیوز،

پایگاه هافینگتن پست در مطلبی به بررسی رقابت یکی از نامزدهای زن انتخابات روسیه پرداخت و نوشت: همانطور که در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 آمریکا، دونالد ترامپ، از چهره های مطرح تلویزیونی نامزد انتخابات شد، روسیه نیز ستاره تلویزیونی موطلایی خود را برای رقابت های انتخاباتی در اختیار دارد. «کسینا سابچاک»، مدل، بازیگر و مجری تلویزیونی اهل روسیه یکی از نامزدهای زن در انتخابات ریاست جمهوری این کشور است.

سابچاک در روسیه به «پاریس هیلتون روسی» معروف است و به عنوان یک چهره هنری، از محبوبیت نسبتا بالایی در میان روس ها برخوردار است. با این حال، او  امید چندانی به پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری و کنار زدن ولادیمیر پوتین ندارد. برخی کارشناسان نیز معتقدند سابچاک با شعار انتخاباتی «علیه همه» به هیچ عنوان نمی تواند موفقیتی که یک چهره تلویزیونی همچون ترامپ در آمریکا به دست آورد، تکرار کند. از سوی دیگر، ولادیمیر پوتین نیز با جلب حمایت رسانه های دولتی و کسب امتیاز بالا در نظرسنجی های عمومی، نگرانی چندانی برای رویارویی با سابچاک ندارد.

با این حال چرا سابچاک سعی دارد  پوتین را در انتخابات ریاست جمهوری به چالش دعوت کند؟ انتخاباتی که شانسی در آن برای سابچاک وجود ندارد و اهداف او از نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری به درستی مشخص نشده است.

کسینا سابچاک دختر آناتولی سابچاک از دوستان نزدیک ولادیمیر پوتین است. خانواده سابچاک از سال 1999 روابط بسیار نزدیکی با پوتین داشتند. به گونه ای که ولادیمیر پوتین، شخصا در مراسم غسل تعمید کسینا شرکت کرد. آناتولی سابچاک به دلیل سوءاستفاده از مقام خود به عنوان شهردار سن پترزبورگ برای مدتی تبعید و در نهایت با کمک پوتین از تبعید خارج شد و به شهر خود بازگشت. علی‌رغم لطفی که پوتین در حق خانواده سابچاک انجام داد، کسینا در سال 2004 پس از شهرت در عرصه سرگرمی و مدلینگ به یکی از مخالفان سیاست های پوتین تبدیل شد و به این مخالفت ادامه داد.

گروه های مخالف دولت روسیه مدعی هستند نامزدی سابچاک، یک طرح کلاسیک و پوششی کرملین است که با سه هدف صورت گرفته است: افزایش مشارکت رای دهندگان؛ مشخص شدن مخالفان پوتین و القای تصور برگزاری انتخابات آزاد و دموکراتیک در روسیه.

این در حالی است که «دیمیتری پسکوف»، سخنگوی کرملین با رد ادعای گروه های مخالف اعلام کرد حضور سابچاک در رقابت های انتخاباتی روسیه با  هدف برگزاری انتخابات آزاد و دموکراتیک است. از سوی دیگر، کسینا سابچاک در مصاحبه با رادیو ملی آمریکا رقابت های انتخاباتی روسیه را بسیار  تنگاتنگ توصیف کرد.

وی با اشاره به تفکرات محافظه کارانه مردم درباره ریاست زنان، پیروزی در رقابت های انتخاباتی روسیه را دشوار دانست و اعلام کرد در صورت شکست در انتخابات ریاست جمهوری، برای نامزدی انتخابات پارلمان اقدام خواهد کرد.