به گزارش افکارنیوز،

روانشناس آمریکایی که پیشتر با تعدادی از نمایندگان کنگره این کشور درباره وضعیت سلامت روانی دونالد ترامپ صحبت کرده و پیش از آن، بارها «سلامت عقلی» او را زیر سوال برده بود، باز هم در این باره اظهارنظر کرده است.

دکتر «بندی ایکس لی» روانشناس دانشگاه «ییل» که متخصص امور برنامه‌های پیشگیری از خشونت در زندان‌ها هم هست، یادداشتی در نیویورک تایمز نوشته و بار دیگر درباره سلامت روانی رئیس‌جمهور آمریکا ابراز تردید کرد.

این روانشناس در یادداشت خود، به توصیه دونالد ترامپ برای گزارش دادن به مقام‌ها درباره افراد دارای اختلالات رفتاری و روانی عمل کرد.

رئیس جمهور آمریکا در واکنش به تیراندازی مرگبار اخیر در دبیرستانی در فلوریدا تاکید کرد که تمام تلاشش را برای افزایش امنیت و جلوگیری از تکرار حوادث مشابه در محیط‌های آموزشی به کار خواهد بست.

ترامپ درباره عامل تیراندازی این مدرسه به «مشکل اختلالات روانی» اشاره کرد و گفت که دولت فدرال باید با مقامات هر ایالت «برای مقابله با مشکل سلامت ذهنی همکاری کند».

رئیس‌جمهور امریکا پیشتر در توئیتر نوشته بود: «نشانه‌های بسیاری وجود دارد مبنی بر اینکه عامل تیراندازی فلوریدا اختلال روانی داشته و حتی به خاطر رفتار‌های بد و عصبی از مدرسه اخراج شده است. همسایگان و همکلاسی‌های او می‌دانستند او مشکل بزرگی دارد. همیشه باید چنین مواردی را به مسئولان گزارش داد».

حالا روانشناس آمریکایی در یادداشت خود می‌نویسد: «ما در یک وضعیت مشابهی(با ماجرای تیرانداز مدرسه فلوریدا) قرار داریم که در آن یک رهبر خطرناک، به سلاح‌های بسیار کشنده‌تری دسترسی دارد».

خانم «لی» با تکرار ابراز نگرانی درباره سلامت روانی ترامپ ادامه داد: «در عمل به توصیه رئیس‌جمهور، من یک بار دیگر هم در مقام یک شهروند و هم یک متخصص بهداشت روانی، به مقام‌های(آمریکایی) گزارش می‌دهم».

این روانشناس حدود سه ماه قبل با تعدادی از قانونگذاران دموکرات و یک نماینده جمهوریخواه کنگره آمریکا درباره سلامت روانی ترامپ دیدار و گفت‌و‌گو کرده بود.

در پایان یادداشت تازه او آمده است: «من با لحاظ کردن آقای ترامپ به عنوان یکی از مقام‌ها، حرف‌های او را گوش می‌دهم و می‌گویم که آقای رئیس‌جمهور! لطفا خود را در معرض یک بررسی مناسب(وضعیت عقلی) قرار دهید. اگر خواهان انجام این کار نیستید، همیشه امکان استعفا دادن برای شما وجود دارد».