به گزارش افکارنیوز،

اعتراض آمریکا به عملیات ارتش سوریه در غوطه شرقی در راستای دفاع از گروه‌های تروریستی است.

«ولادمیر جباروف» نائب رئیس کمیته امور بین‌الملل شورای فدراسیون (سنای) روسیه در گفتگو با خبرگزاری تاس گفته واشنگتن به جای طرح ادعاها و اتهام‌های بی‌اساس علیه روسیه و سوریه می‌بایست به پاکسازی غوطه شرقی از گروهای تروریستی کمک می‌کرد.

«جباروف» با بیان اینکه هم‌اکنون عناصر زیادی در غوطه‌شرقی حضور دارند و تا پاکسازی کامل آنها مشکلات این منطقه پابرجا خواهد بود افزود که اتهام‌های آمریکا علیه عملیات ارتش سوریه در غوطه شرقی در راستای دفاع از گروه‌های تروریستی است.

با آغاز عملیات قاطع ارتش سوریه برای پاکسازی غوطه شرقی از گروه‌های تروریستی و پشتیبانی جنگنده‌های روسیه از این عملیات، آمریکا و کشورهای غربی عملیات روانی و رسانه‌ای شدیدی علیه دولت سوریه و روسیه به راه انداخته و آنها را متهم به کشتار غیرنظامیان در این منطقه می‌کنند.

به گفته این مقام ارشد پارلمانی روسیه آمریکا در حال حاضر تمام تلاش خود را به کار می‌گیرد تا دولت بشار اسد را سرنگون و سوریه را به سمت آشوب و از هم‌گسیختگی ببرد.

وی درخصوص حمایت آمریکا ازگروه‌های تروریستی افزود: واشنگتن به دلایل مختلف هر گروه تروریستی مخالفت بشار اسد را نیروی سیاسی معمولی‌ای می‌‎بیند که باید از آن دفاع کند.

پیش از این نیز سخنگوی وزارت خارجه آمریکا مدعی شده بود که جنگنده‌های سوریه عملیاتی را در غوطه شرقی انجام داده و موجب کشته شدن 100 غیرنظامی طی دو روز گذشته شده‌اند.

«دیمیتری پسکوف» روز پنجشنبه در واکنش به ادعای سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: کشورهایی مسئول وضعیت غوطه شرقی هستند که از تروریست‌ها حمایت می‌کنند، تروریست‌هایی که هنوز در این منطقه حضور دارند، و همان‌گونه که می‌دانید نه روسیه، نه ایران و نه سوریه در ردیف چنین کشورهایی قرار ندارند زیرا ایران و روسیه و سوریه در حال مبارزه‌ای سازش‌ناپذیر با تروریست‌ها در سوریه هستند

همزمان دولتهای سوئد و کویت پیش‌نویس قطعنامه‌ای را ارائه داده‌اند که خواستار توقف عملیات ارتش سوریه در غوطه شرقی و آتش‌بس 30 روزه در سوریه برای توزیع کمک‌های بشردوستانه است که قرار است این  این قطعنامه در نشست روز جمعه شورای امنیت به رأی گذاشته شود.