به گزارش افکارنیوز،

از آنجاکه آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان و حزب محافظه‌کار "آلترناتیو برای آلمان" هرگز ارتباط صمیمی با یکدیگر نداشته‌اند، یکی از اظهارات "الکساندر گائولاند"، از رهبران این حزب در جلسه پارلمان باعث شد تا مرکل جلسه را ترک کند. اظهارات این رهبر حزب در انتقاد از حمایت مرکل از سیستم پیشنهادی اتحادیه اروپا در توزیع مهاجران و آوارگان مطرح شد.

رهبر حزب آلترناتیو برای آلمان گفت: کشورها باید تصمیم بگیرند که چه کسانی اجازه ورود داشته باشند. ما در این باره رسالتی نداریم.

"آلیس ویدل"، یکی دیگر از رهبران حزب آلترناتیو برای آلمان در جریان جلسه پارلمان دیدگاهش را درباره تلاش مرکل برای سرزنش انگلیس به دلیل بریگزیت مطرح کرد و گفت: اتحادیه اروپا می‌خواهد انگلیس را به عنوان نمونه‌ای نشان دهد که اگر کشورها از این اتحادیه خارج شوند، مجازاتی فراتر از حیطه سیاسی یا اقتصادی گریبانشان را می‌گیرد. این رفتاری نیست که با یک شریک اروپایی باید داشت. حالا بروکسل، پاریس و برلین نگران این هستند که سایرین از آن تبعیت کنند.

وی کمیسیون اروپا را به برنامه‌ریزی برای اعمال محدودیت در دسترسی انگلیس به بازار واحد حتی در جریان روند انتقال به بریگزیت متهم کرد و گفت: چنین برنامه‌ای علیه بزرگترین شریک تجاری آلمان در اتحادیه اروپا را می‌توان به گروگانگیری تجارت و رقابت آزاد و یک ایدئولوژی شکست خورده برای اتحادیه اروپایی توصیف کرد.