به گزارش افکارنیوز،

انجمن اسرای فلسطینی اعلام کرد نیروهای اشغالگر اسرائیلی به خانواده اسیر فلسطینی، یاسین عمر السرادیح 33 ساله اعلام کرده اند وی پس از بازداشت شهید شده است.

خانواده این شهید فلسطینی تاکید کرده اند ه وی حین بازداشت به دست نظامیان اشغالگر هدف ضرب و جرح قرار گرفته و به هیچ گونه بیماری مبتلا نبوده است.

از سوی دیگر، اشغالگران اسرائیلی دیروز در شهرک دیراستیا در شمال غربی سلفیت در کرانه باختری چهار شهروند فلسطینی از جمله دو برادر را بازداشت کردند. 12 فلسطینی دیگر نیز در مناطق مختلف کرانه باختری و قدس اشغالی بازداشت شده اند.

عیسی قراقع، رئیس سازمان امور فلسطینیان و آزاده های فلسطینی گفته است شهید یاسین السرادیح اعدام صحرائی شده است. تصاویر ضبط شده دوربین های مداربسته که در محل نزدیک به اعدام این شهید فلسطینی وجود دارد نشان می دهد که وی مورد ضرب و جرح وحشیانه و قتل عمد قرار گرفته است.

قراقع خواستار محاکمه رژیم اشغالگر به علت ارتکاب به این گونه جنایات و اعدام های صحرائی و بی ضابطه و انتقال پرونده جنایات اسرائیل به دیوان بین المللی کیفری شده است.

تصاویر ویدئویی ضرب و جرح یاسین عمر السرادیح پس از بازداشت به دست نظامیان اشغالگر درشبکه های اجتماعی منتشر شده است. وزارت اطلاع رسانی فلسطین اعلام کرده است یاسین عمر السرادیح توسط 20 نظامی اسرائیلی هدف ضرب و جرح قرار گرفته است. به اعتراف ارتش رژیم صهیونیستی [و چنان که در فیلم دوربین مداربسته مشاهده می شود] این شهید فلسطینی پیش از زمین گیر شدن از نزدیک هدف تیراندازی نظامیان اسرائیلی قرار گرفته است.