به گزارش افکارنیوز،

قرار بود این نشست در ساعت 11 صبح برگزار شود اما به نظر می رسد با وجود اختلافات زیاد درباره مفاد قطعنامه آتش بس، به ساعت 12 به وقت محلی موکول شد.

چگونگی ایجاد گذرگاه های امن برای ارسال کمک به مردم درغوطه شرقی، چگونگی برخورد با گروه های تروریستی داعش، القاعده و النصره و ضمانت اجرای آتش بس با وجود موارد مشابه در گذشته از موارد اختلافی بیان شده است.

 این موضوع در شورای امنیت مطرح و پس از بحث و بیان نظرات اعضا، به نتیجه ای نرسیدند.

کویت، سوئد و فرانسه پیش نویسی ارائه کرده بودند که در آن خواستار آتش بس 30 روزه در سراسر سوریه شده بودند اما این پیش نویس با اعتراض برخی کشورها به دلیل بی توجهی به ضمانت های اجرایی آن، نتوانست به رای گیری برسد.

واسیلی نبنزیا نماینده فدراسیون روسیه در سازمان ملل متحد در نشست شورای امنیت پیش نویسی جدید از قطعنامه ارائه کرد که امکان تحویل کمک های بشردوستانه و خدمات پزشکی را فراهم می کند.

وی اظهار کرد سوئد و کویت در حالی آتش بس 30 روزه را پیشنهاد داده اند که کاملا آگاه بودند هیچ توافقی در مورد آن وجود ندارد.

به گفته نماینده روسیه در سازمان ملل متحد، شورای امنیت نیازمند دستیابی به یک توافق عملی در مورد آتش بس است و تصمیم نمی گیرد که از واقعیت جدا شود.

از این رو، اعضای شورای امنیت در نشست خود به منظور جلوگیری از وتوی روسیه، مذاکرات را به تعویق انداختند و اولوف اسکوک سفیر سوئد احتمال داد که در روز جمعه در شورای امنیت، رای گیری شود.

او پس از این نشست در جمع خبرنگاران گفت: ما در حال تلاش برای پیدا کردن راهی به پیش هستیم و احتمال دارد که در روز جمعه به سمت رای گیری برویم.