به گزارش افکارنیوز،

واشنگتن گامی دیگر در راستای عملیاتی کردن تصمیم جنجالی برای انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس برداشت در همین رابطه رئیس جمهور آمریکا قصد دارد در روز نکبت همزمان با هفتادمین سالگرد تأسیس «رژیم اشغالگر قدس» تصمیم حماقت آمیز خود را جامه عمل بپوشاند.

پانزدهم آذرماه بود که رئیس جمهوری آمریکا طی سخنرانی خود در کاخ سفید در اقدامی از پیش اعلام نشده و ناگهانی اعلام کرد که دولت این کشور شهر قدس را به پایتخت رژیم اسرائیل به رسمیت می‌شناسد.

خبرگزاری رویترز به نقل از یک منبع در وزارت خارجه آمریکا که خواست نامش فاش نوشت دیروز (جمعه) اعلام کرد که دونالد ترامپ 14 می ماه (24 اردیبهشت) با انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به قدس موافقت خواهد کرد.

ترامپ امروز طی سخنرانی خود در کنگره سالانه محافظه کاران در ایالات ماریلند در واکنش به این خبر گفت که «انتقال سفارت ما از تل‌آویو به قدس کار درستی است».

در همین رابطه وزارت خارجه آمریکا در بیانیه این وزارتخانه اعلام کرد واشنگتن قصد دارد در ماه مه همزمان با هفتادمین سالروز تشکیل رژیم غاصب صهیونیستی سفارت خود را در قدس اشغالی باز کند.

نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیز با استقبال از این موضوع در پیامی که سفارت این رژیم در واشنگتن منتشر کرد،

اقدام آمریکا به انتقال سفارت امریکا به شهر اشغالی قدس را «روزی عظیم برای مردم اسرائیل» خواند.

تعیین 14 می(24 اردیبهشت) برای انتقال سفارت مصادف با روز نکبت (یوم النکبه) و هفتادمین سالگرد تأسیس «کشور جعلی اسرائیل» است.

«نبیل ابو ردنیه»، سخنگوی «محمود عباس»، رئیس تشکیلات خودگردان در واکنش به این اقدام اعلام کرد که «این اقدام مردود است و اقدام یک‌جانبه هرگز به کسی در این خصوص اجازه نمی‌دهد».

«اسرائیل کاتص»، وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی نیز در واکنش به این خوش خدمتی رئیس جمهوری آمریکا که برای رضایت صهیونیست‌ها و داماد صهیونیست خود «جرد کوشنر» انجام می‌دهد، از آن استقبال کرد و به شخص ترامپ تبریک گفت.

انتقال پایتخت آمریکا در سرزمین های اشغالی در حالی مطرح شد که سی ام آذر ماه گذشته مجمع عمومی سازمان ملل متحد پیش‌نویس قطعنامه مخالفت با تغییر وضعیت قانونی قدس را تصویب کرد.128 کشور به این پیش‌نویس رأی مثبت و 9 کشور رأی مخالف دادند و 35 کشور نیز رأی ندادند.