به گزارش افکارنیوز،

چهار منبع در کاخ سفید اعلام کردند شلدون ادلسون میلیاردر یهودی آمریکایی پیشنهاد کرده است هزینه ساخت سفارت جدید آمریکا را که دولت آمریکا قصد دارد آن را در قدس بسازد، تامین کند. این مسئله تغییری ریشه‌ای در سیاست آمریکا به شمار می‌آید که معمولا هزینه نمایندگی‌های دیپلماتیک خود را بدون قبول کمک اشخاص تامین می‌کند.

ادلسون از بزرگترین کمک کنندگان به حزب جمهوری‌خواه آمریکا و ستاد تبلیغات انتخاباتی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به شمار می‌آید.

او همچنین یکی از نزدیکترین اشخاص به بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل به شمار می‌آید و مالکیت روزنامه «اسرائیل هیوم» را که پرتیراژترین روزنامه در اسرائیل است در اختیار دارد.

ادلسون کسی است که حمله با بمب هسته‌ای به ایران را خواستار شده بود.

به گزارش شبکه تلویزیونی المیادین، ادلسون بر تصمیمات ترامپ در خصوص منطقه و اسرائیل تاثیرگذار است و واشنگتن را به طرف به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل سوق داد.

او معتقد است چیزی به نام «فلسطینی‌ها» وجود ندارد و به مجازات جنبش‌های تحریم کننده اسرائیل متعهد شده است. ثروت ادلسون حدود ۴۰ میلیارد دلار برآورد می‌شود که به باشگاه‌های شبانه، هتل‌ها و دیگر بخش‌ها مربوط است.

او همچنین از موسسات و گروه‌های فشار حامی اسرائیل در آمریکا که مهمترین آن «شورای اسرائیلی آمریکایی» است حمایت مالی می‌کند.