به گزارش افکارنیوز،

«دیمیتری پسکوف» سخنگوی کرملین درباره قطعنامه اخیر شورای امنیت سازمان ملل درباره اوضاع «عوطه شرقی» سوریه گفت: «روسیه به اجرای قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل درباره غوطه شرقی ادامه می‌دهد و در عین حال مواضع خود را نیز دنبال می‌کند».

روز شنبه هفته جاری، شورای امنیت سازمان ملل به اتفاق آراء قطعنامه‌ای را به تصویب درآورد و از تمامی طرفین درگیر خواست تا نزاع را متوقف کنند و به آتش‌بس طولانی بس انسانی در تمامی قلمرو سوریه به منظور تضمین عرضه ایمن و بدون مانع کمک‌های انسانی و خارج کردن غیرنظامیان زخمی برای درمان پایبند باشند.

قطعنامه ۲۴۰۱ شورای امنیت سازمان ملل، شامل گروه‌های تروریستی که در لیست سازمان‌های تروریستی سازمان ملل قرار دارند، نمی‌شود.

روز دوشنبه (دیروز) نیز، «سرگئی شویگو» وزیر دفاع روسیه اعلام کرد که به دنبال دستور «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه، آتش‌بس روزانه‌ای در غوطه شرقی از روز سه شنبه ساعت ۰۹:۰۰ صبح تا ۱۴:۰۰ آغاز می‌شود.

با اینحال، «یوری ایوتوشنکو» سخنگوی مرکز نظارت بر آتش‌بس روسیه روز دوشنبه در یک کنفرانس خبری گفت: «علیرغم قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل در خصوص برقراری آتش‌بس ۳۰ روزه در سوریه، اوضاع در غوطه شرقی همچنان رو به وخامت می‌رود».

روز سه‌شنبه (امروز) نیز، «ویکتور پانکوف» ژنرال روس گفته است که غیرنظامیان نمی‌توانند این منطقه را ترک کنند، زیرا تروریست‌ها، راهرو‌های انسانی را هدف حملات خمپاره‌ای قرار داده‌اند.