به گزارش افکارنیوز،

رئیس پلیس نیجریه گفت: مذاکرات برای آزادی دختران گروگان گرفته شده توسط بوکوحرام در حال انجام است و البته سازش برای پایان اقدامات خصمانه و عفو شبه‌نظامیانی که خود به صورت داوطلب می‌خواهند اقداماتشان را کنار بگذارند، در دست بررسی است.

در توافقی که با کمک چند تن از شرکای بین‌المللی به امضا رسیده، دولت نیجریه اخیرا آزادی سه استاد دانشگاه و 10 پلیس زن را که سال گذشته میلادی در شمال شرق این کشور ربوده شده بودند، محقق کرده است.

رئیس پلیس نیجریه همچنین اعلام کرده که دولت مذاکرات برای‌ آزادی گروگان‌ها را به استفاده از گروه‌های نجات مسلح به دلیل احتمال به خطر افتادن امنیت گروگان‌ها و همچنین بروز حملات از سوی شبه‌نظامیان ترجیح می‌دهد.

بسیاری از ساکنان نیجریه توافق دولت با شبه‌نظامیان بوکوحرام را به عنوان باج دولت به شبه‌نظامیان می‌دانند که به تقویت آنها می‌انجامد.

این انتقادها از دولت در پی گروگان‌ گرفته شدن 110 دانش آموز دختر در مدرسه‌ای واقع در شمال شرق نیجریه تشدید شده است.

اظهارنظر درباره عفو شبه‌نظامیان داوطلب بوکوحرام در حالی مطرح شده است که پلیس و ارتش نیجریه رسما در اجرای تمهیدات امنیتی در شهری واقع در شمال شرق این کشور به توافق نرسیدند.

ارتش نیجریه در بیانیه‌ای اعلام کرده است که سربازانش از شهر داپچی واقع در استان یوبه خارج شدند؛ این خروج پس از به گروگان گرفته شدن این دانش آموزان دختر توسط شبه‌نظامیان در 19 فوریه صورت گرفت.

گروگان گیری جدید دختران دانش آموز نیجریایی توانایی نیروهای امنیتی این کشور را در مقابله با شبه‌نظامیانی که دولت مکرراً مدعی شکست آنها شده، زیر سوال می‌برد.