به گزارش افکارنیوز،

همزمان با اخباری ضد و نقیض از سفر «سعد الحریری» نخست‌وزیر لبنان به عربستان، سایت روزنامه حزب المستقبل به ریاست سعد الحریری، سه‌شنبه شب (دیشب) از سفر او به ریاض خبر داد.

این سفر پس از آن انجام شد که اخیرا هیأتی سعودی به لبنان رفت و سعد الحریری را حدود چهار ماه پس از بازداشت او در ریاض، به عربستان دعوت کرد.

«ملحم ریاشی» وزیر اطلاع‌رسانی لبنان -که دیشب مهمان شبکه «المیادین» بود- گفت که سعد الحریری فردا (پنجشنبه) عازم عربستان خواهد شد.

روزنامه «الجمهوریه» هم ضمن اعلام اینکه الحریری عازم عربستان شده، در این خصوص نوشت؛ دیروز با رسیدن سعد الحریری به عربستان ، برگ جدیدی در روابط لبنانی-سعودی ورق خورد؛ سفری که پاسخ مثبت به دعوت مقامات عربستان بود و دعوت‌نامه توسط «نزار العلولا» مشاور دفتر پادشاهی عربستان طی سفر به بیروت تحویل الحریری شد؛ اکنون نخست‌وزیر لبنان با همین هیأت عربستانی که دو روز در بیروت بود و با مقامات لبنانی دیدار کرد (+)، عازم عربستان شد.

قرار است سعد الحریری در این سفر با «سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه و «محمد بن سلمان» ولیعهد این کشور دیدار کند. در سفر نخست‌وزیر لبنان به عربستان و دیدار با مقامات این کشور چهار پرونده مطرح خواهد بود: 1- گزینه‌های سیاسی سعد الحریری [برای آینده]، 2- انتخابات پارلمانی (در 16 اردیبهشت 1397)، 3- کنفرانس‌های بین‌المللی و حمایت از لبنان و 4- نیز موضوعات مالی مرتبط با شخص الحریری.

سفر سعد الحریری به عربستان در حالی صورت می‌گیرد که طی سفر قبلی‌ به این کشور در هشتم آبان ماه امسال، مجبور به استعفا و پس از آن بازداشت شد (جزئیات بیشتر) نخست‌وزیر لبنان بیست و سه روز بعد و  پس از وساطت‌های منطقه‌ای و بین‌المللی در یکم آذرماه به لبنان بازگشت.