به گزارش افکارنیوز،

پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا با تخصیص 40 میلیون دلار به وزارت خارجه این کشور برای کمک به مقابله با تبلیغات خارجی و انتشار اطلاعات غلط موافقت کرد. افزایش چنین بودجه‌ای به دنبال افزایش نگرانی‌ها درباره نقش عوامل روس در مداخله در امور داخلی این کشور صورت گرفت.

واشنگتن تایمز گزارش داد وزارت دفاع و وزارت خارجه آمریکا یادداشت توافقی را امضا کردند که مطابق آن، بودجه اختصاصی به یکی از مراکز  وزارت خارجه بیش از دو برابر افزایش یافت.

وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد این مرکز در ابتدا در زمان دولت اوباما  برای مقابله با تبلیغات صورت گرفته  از سوی تروریست‌ها و گروه‌های افراطی شروع به فعالیت کرد؛ اما بعد از مدتی به پوشش تلاش‌های صورت گرفته در جهت اشاعه اطلاعات غلط دولتی و غیر دولتی نیز پرداخت.

حدود 20 میلیون از این بودجه برای با مقابله با تبلیغات گروه تروریستی داعش اختصاص داده شده است. بدین ترتیب به طور قابل ملاحظه‌ای منابع مالی این مرکز برای مقابله با تلاش‌هایی مانند تحت الشعاع قرار دادن انتخابات آمریکا به علت مداخله روسیه در آن، گسترش یافت.

گزارش شده بخشی از این بودجه میان گروه‌های مختلف سازندگان محتوای رسانه، سازمان‌های غیردولتی و همینطور شرکت‌های تحقیقاتی خصوصی و دولتی توزیع می‌شود.

اعتبارات بودجه بندی به کسانی داده می‌شود که بهترین راه‌ها را برای مقابله با جنگ تبلیغاتی و اطلاعات دروغ پیشنهاد دهند.

استیو گلدستین، معاون دیپلماسی و مسائل عمومی در وزارت خارجه آمریکا گفت این بودجه برای حصول اطمینان از اینکه ما همچنان یک پاسخ تهاجمی به نفوذ بدخواهانه و اطلاعات غلط را ادامه می دهیم و می توانیم همکاری‌های عمیق‌تر با همتایان خود و دیگر شرکای این مبارزه را داشته باشیم، است .

او افزود:دفاع در مقابل این جنگ‌های اطلاعاتی تنها یکی از بخش‌های متعدد این ابتکار عمل است.

گلدستین همچنین تصریح کرد: این طرح صرفا قرار نیست در یک آرایش دفاعی صورت گیرد بلکه ما باید وارد فاز تهاجمی شویم.