به گزارش افکارنیوز،

طبق گزارش واشنگتن پست مقامات اسرائیل، چین، امارات و مکزیک همگی به بحث درباره این موضوع پرداخته بودند که چطور می‌توانند از منافع تجاری کوشنر برای تاثیرگذاری بر فعالیت سیاست خارجی او در کاخ سفید استفاده کنند.

طبق این گزارش، ژنرال مک مستر، مشاور امنیت ملی ترامپ متوجه شده که کوشنر دارای ارتباطاتی با مقامات خارجی است که تا کنون گزارش رسمی درمورد آنها به شورای امنیت ملی ارائه نکرده است. در این گزارش همچنین آمده است که مقامات نگران هستند که با توجه به خام و بی تجربه بودن کوشنر، مقامات خارجی دیگر در گفتگوهایشان از او سوءاستفاده کنند؛ برخی از این مقامات گفته بودند که خواستار معامله مستقیم با کوشنر بوده و تمایلی به حضور نیروهای با تجربه تر نداشتند.

سفارت رژیم صهیونیستی در واشنگتن تا کنون حاضر به توضیح درباره این گزارش واشنگتن پست نشده است. در این گزارش اشاره‌ای به جزئیات تلاش دولتهای خارجی از جمله رژیم صهیونیستی برای سوءاستفاده از کوشنر بر اساس منافع تجاری‌اش نشده است.

یکی از مسئولیت‌های اصلی کوشنر در کاخ سفید هدایت تیم صلح خاورمیانه در دولت ترامپ بود که بر روی طرح صلح میان فلسطین و رژیم صهیونیستی کار می‌کرد.

پس از طرح این احتمالات بود که امروز خبری منتشر شد که بر اساس آن جارد کوشنر، داماد دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا صلاحیت امنیتی کاخ سفید خود را از دست داده است.

کوشنر که یکی از مشاوران ارشد رئیس جمهوری آمریکا به شمار می‌رود در جلسات امنیتی سطح بالا شرکت می‌کرد.

با اینحال کنترل سوابق کوشنر هنوز تکمیل نشده و از این رو تنها دارای صلاحیت موقت است.

او و مشاوران دیگر کاخ سفید که هنوز صلاحیت دائم خود را دریافت نکرده‌اند قادر به شرکت در جلسات امنیتی مهم و سطح بالا نخواهند بود.