به گزارش افکارنیوز،

«لیندسی گراهام» در این خصوص گفت: همه عواقبی که جنگ با کره شمالی ممکن است ایجاد کند در طولانی مدت برای حفظ امنیت و ثبات کشور ارزش خواهد داشت. دولت ترامپ برای اینکه اجازه ندهد کره شمالی با ساخت موشک های هسته ای آمریکا را هدف قرار دهد، این کشور (کره شمالی) را تحت فشار قرار داده است.

لیندسی گراهام این اظهارات را پس از آن مطرح کرد که به تازگی گزارش‌هایی منتشر شده است درباره اینکه آمریکا در حال آماده سازی تدابیر لازم برای یک حمله نظامی به کره شمالی است.

این سناتور جمهوری خواه پیش از این هم هشدار داده بود که آمریکا آماده جنگ با کره شمالی است. وی همچنین بارها از اظهارات خصمانه ترامپ  علیه پیونگ یانگ استقبال کرده بود.

یک مشاور امنیت ملی سابق آمریکا در دولت باراک اوباما، رئیس جمهور پیشین کشور روز گذشته به اظهارات لیندسی گراهام در حساب توییتر خود واکنش نشان داد و نوشت: گراهام عقلش را به کلی از دست داده است.

تنش در روابط میان آمریکا و کره شمالی به دنبال آزمایش های موشکی و هسته ای پیونگ یانگ، لفاظی ها و تهدیدهای ترامپ علیه «کیم جونگ اون»، رهبر کره شمالی و رزمایش های نظامی تحریک‌آمیز واشنگتن نزدیک شبه جزیره کره، در چند ماه اخیر به اوج خود رسیده است.