به گزارش افکارنیوز،

خبرگزاری رویترز در مطلبی نوشت: بازرسان فدرال در حال بررسی این موضوع هستند که آیا مذاکرات تجاری کوشنر(به عنوان داماد رئیس جمهور آمریکا) با کشورهای خارجی بر سیاست‌های کاخ سفید تاثیری خواهد گذاشت یا خیر.

رابرت مولر، بازرس ویژه پرونده دخالت ادعایی روسیه در انتخابات 2016، از شاهدان در مورد تلاش‌های  جرد کوشنر برای تامین مالی سرمایه‌گذاری‌ خانوادگی خود در زمینه املاک و مستغلات، با تمرکز به خصوص بر مذاکره با قطر، ترکیه، روسیه، چین و امارات متحده عربستان، پرس‌و جو کرد.

شبکه تلویزیونی ان‌بی‌سی فهرستی از نام افراد نامشخص و شاهدانی را که تیم تحقیقاتی مولر با آن‌ها صحبت کرده را ذکر نموده است. بازرس ویژه، مسئولیت بررسی ادعای دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا و تبانی با کمپین تبلیغاتی ترامپ را بر عهده دارد.

پیتر کار، سخنگوی دفتر مولر از اظهارنظر در مورد این گزارش خودداری کرد.

«آبه لوول»، سخنگوی هیئت وکلای کوشنر، این گزارش را یک خبر جعلی از منابع نامشخص برای گمراهی رسانه‌های خبری خواند.

پیتر میرجانیان، سخنگوی این گروه گفت: «نقش آقای کوشنر در کمپین تبلیغاتی و مرحله انتقال ریاست جمهوری صرفا برای برقراری ارتباط با مقامات خارجی بوده و او هرگز تجارت خود را در این امور دخیل نکرده است.»

بازرس‌های فدرال برای به دست آوردن اطلاعات درباره کوشنر با دفاتر قانونی اداره تحقیقات فدرال در آنکارا ارتباط برقرار کردند.

مقامات دولتی قطر که در ابتدای سال جاری از آمریکا بازدید کردند، اطلاعاتی را برای مولر فرستاده و اعلام کردند بر این باور هستند که همسایگانشان در خلیج فارس، برای صدمه زدن به قطر، با کوشنر همکاری کردند.

منبعی به شبکه ان‌بی‌سی گفت مقامات قطری برای حفظ روابط خود با کاخ سفید از همکاری با مولر سرباز زدند. کوشنر پیش از این تجارتی ناتمام با قطر داشت.

بر اساس این گزارش، پس از فروپاشی مذاکرات بین قطر و شرکت‌های کوشنر، کاخ سفید به کمک عربستان سعودی و امارات متحده عربی، قطر را تحریم کرده و این کشور را به حمایت از تروریسم متهم کرد. کوشنر نقش مهمی را در سیاست خاورمیانه بازی می‌کند.

روزنامه واشنگتن پست در ابتدای هفته طی گزارشی از گفت‌وگوی میان مقامات چین، رژیم صهیونیستی و مکزیک در مورد مشکلات مالی، برنامه‌های تجاری و فقدان تجربه سیاست خارجی کوشنر خبر داد. واشنگتن پست این گزارش را به نقل از یک مقام ناشناس آمریکایی بازگو کرده است.

شایان ذکر است، کوشنر به علت ناتوانی در به دست آوردن تایید امنیتی در کاخ سفید، دسترسی خود به اطلاعات محرمانه آمریکا را از دست داده است.