به گزارش افکارنیوز،

چین تقاضای آمریکا برای تحریم 33 فروند کشتی و 27 شرکت کشتی‌رانی به اتهام نقض قوانین تحریمی علیه کره شمالی را به تعویق انداخت.

هفته گذشته آمریکا به بهانه آنچه جلوگیری از فعالیت‌های قاچاق کره شمالی برای به دست آوردن نفت و فروش زغال سنگ از طریق دریا نامیده شده از شورای امنیت سازمان ملل خواستار تحریم 61 فرد و نهاد را کرده بود.

این درخواست از سوی آمریکا همزمان با اعمال بزرگ‌ترین بسته تحریمی واشنگتن علیه کره شمالی صورت گرفته است.

چین هیچ‌گونه دلیلی برای این تعویق ارائه نداده است، اغلب این تعویق می‌تواند لغو شود و زمانی این گونه تعویق مورد استفاده قرار می‌گیرد که یکی از اعضای شورای امنیت درخواست ارائه اطلاعات بیشتر در ارتباط با موضوع را کرده باشد اما گاهی اوقات نیز این تعویق می‌تواند به مسدود شدن دائمی درخواست مطرح شده منتهی شود.

در حالی‌که مقامات کره‌‎جنوبی خود را برای گفتگوهای بیشتر با مقامات کره‌شمالی آماده می‌کنند، آمریکا قرار است بزرگترین بسته تحریمی تاکنونی خود را علیه کره‌شمالی به منظور فشار بیشتر برای توقف برنامه موشکی و هسته‌ای‌اش را تصویب کند.

یک مقام ارشد دولت آمریکا به شرط عدم افشای نام و بدون ارائه جزئیات به رویترز گفته واشنگتن در حال تصویب بزرگترین بسته تحریمی جدید علیه کره‌شمالی است.