به گزارش افکارنیوز،

یک منبع نظامی گفت: این اعلامیه ها شامل تدابیری است که غیر نظامیان باید رعایت کنند تا به صورت ایمن به گذرگاهی برسند که برای خروج آنها به سوی اردوگاه الوافدین مشخص شده است.

این منبع نظامی تاکید کرد: بالگردهای ارتش سوریه به صورت روزانه و با هدف رساندن تمامی این اعلامیه ها به دست شهروندان ساکن در این منطقه ، آنها را بر فراز تمامی روستاها و شهرک های واقع در غوطه شرقی ریف دمشق پخش می کنند.

برخی گروه های تروریستی با بمباران گذرگاه های خروج غیر نظامیان، برای چهارمین روز متوالی، مانع از خروج مردم از غوطه شرقی در مدت آتش بس و در بین ساعت های 9 تا 14 می شوند.

گروه تروریستی جبهه تحریر الشام روز جمعه نیز سه خمپاره در مسیر تردد شهروندان غوطه شرقی که به سمت گذرگاه برای خروج در حرکت بودند، شلیک کرد که باعث وحشت غیر نظامیان شد.

واحد های امدادی به همراه تعدادی اتوبوس و آمبولانس برای انتقال شهروندان در گذرگاه‌های تعیین شده از آغاز خروج قانونی شهروندان غوطه شرقی مستقر شدند تا افراد را به مکان های امن منتقل کنند.

«سرگئی شویگو» وزیر دفاع روسیه دوشنبه هفتم اسفند 96 از برقراری آتش بس از صبح سه شنبه (هشتم اسفندماه) در غوطه شرقی در نزدیکی دمشق و بازگشایی مسیر کمک رسانی به غیرنظامیان خبر داده بود.

این آتش بس از ساعت 9 تا 14 به صورت موقت برقرار شده است و روسیه با ایجاد گذرگاه های انسانی، اجازه تخلیه مردم را در مناطقی داد که تروریست ها در اختیار دارند.