به گزارش افکارنیوز،

اداره تحقیقات فدرال آمریکا در ادامه تحقیقات خود درباره دخالت روسیه در انتخابات آمریکا، یک سری از دیدارهای داماد ترامپ با برخی سرمایه‌گذاران خارجی شرکت‌های خصوصی‌اش در دوران انتقال قدرت را بررسی می‌کند.

شبکه خبری «ام‌اس‌ان‌بی‌سی» به نقل از منابع آگاه گزارش داد که «جرد کوشنر» از زمان انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ماه نوامبر سال 2016 تا مراسم تحلیف ترامپ در 20 ژانویه سال 2017 با مقامات دولتی و یا سرمایه‌گذارانی از 5 کشور و به خصوص روسیه دیدار کرده است.

تیم تحقیقاتی «رابرت مولر» با تمرکز بر روی مذاکرات کوشنر در دوران انتقال قدرت با مقاماتی از کشورهای روسیه، ترکیه، قطر، چین و امارات، به دنبال شواهدی درباره تلاش وی برای تأمین مالی املاک و مستغلات شخصی خود است.

ماه ژانویه نیز «وال‌استریت ژورنال» گزارش داد که اف‌بی‌آی به داماد ترامپ درباره ارتباط با «وندی دنگ مرداک» (Wendi Deng Murdoch) همسر سابق «راپرت مرداک» میلیاردر آمریکایی با دولت چین هشدار داده و اعلام کرده است که احتمالا دنگ مردوک از این ارتباط در راستای منافع چین استفاده کند.

اف‌بی‌آی به «جرد کوشنر» و «ایوانکا ترامپ» هشدار داده که احتمالا این زن از ارتباط خود با خانواده ترامپ می‌تواند در راستای کمک به دولت چین استفاده کند.