به گزارش افکارنیوز،

شرکت اسلحه سازی «اسمیت اند وسون» آمریکا روز پنجشنبه در گفتگو با سرمایه گذاران در یک کنفرانس اعلام کرد که به دنبال تیراندازی مرگبار فلوریدا، فروش اسلحه های این شرکت با افزایش همراه بوده است.

«جیمز دبنی»، مدیر عامل این شرکت اسلحه سازی اعلام کرد: از زمان تیراندازی مرگبار 14 فوریه در مدرسه ای در پارکلند فلوریدا، شاهد افزایش مشتری و در نتیجه افزایش فروش بوده ایم.

وی همچنین اعلام کرد که با قربانیان این حادثه مرگبار ابراز همدردی و در عین حال از حق آزادی حمل سلاح حمایت می کند.

به نوشته رویترز، به طور معمول در گذشته هم به دنبال انتشار گزارش‌هایی درباره احتمال اعمال محدودیت در آزادی حمل سلاح و همچنین در پی وقوع تیراندازی های مرگبار، فروش شرکت های اسلحه سازی با افزایش همراه بود.

حدود دو هفته پیش بر اثر وقوع تیراندازی در مدرسه ای در پارکلند فلوریدا، دست کم 17 نفر کشته و دهها نفر دیگر مجروح شدند. عامل تیراندازی یک جوان 19 ساله بود که پیشتر از این مدرسه اخراج شده بود. در پی وقوع این تیراندازی، دانش آموزان و معلمان زیادی در فلوریدا و حتی در واشنگتن مقابل کاخ سفید تظاهرات کردند و خواهان اعمال محدودیت هایی بر آزادی حمل سلاح شدند.

این در حالی است که ترامپ در واکنش به این تیراندازی به جای یافتن یک تدبیر درست، پیشنهاد مسلح کردن معلمان را مطرح کرد و گفت: اگر معلمان مسلح در مدرسه بودند، خیلی زود این تیراندازی به پایان می رسید.

ترامپ حتی پیشتر در حساب توییتر خود هم با حمایت مجدد از مسلح کردن معلمان نوشت به معلمانی که اسلحه به دست بگیرند، پاداش هم خواهد داد.