به گزارش افکارنیوز،

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا تحریم‌های این کشور  علیه ونزوئلا را برای یک سال دیگر تمدید کرد. این تحریم‌ها بر اساس دستور قبلی ترامپ در ماه آگوست سال 2017 و دستور باراک اوباما، رئیس‌جمهور پیشین آمریکا در ماه مارس 2015 صورت گرفته است.

ترامپ در نامه‌ای به کنگره آمریکا در خصوص تمدید تحریم‌ها، به عنوان یکی از الزامات قانون اضطرار ملی، مدعی شد: ونزوئلا متهم به نقض حقوق بشر، فساد دولتی، بحران‌های انسانی و خشونت سیاسی است که این تهدیدی جدی و فوق‎العاده برای امنیت ملی و سیاست خارجی آمریکا محسوب می‌شود.

آمریکا همچنین در حال ارزیابی تحریم‌هایی است که بخش نفتی ونزوئلا را هدف قرار می‌دهد. به گفته یک مقام آمریکایی، برخی از این اقدامات پیش از انتخابات ماه آوریل انجام می‌شود و مابقی آن به آینده موکول خواهد شد.

 نیکلاس مادورو، رئیس‌جمهوری ونزوئلا نامزد شرکت در انتخابات ریاست جمهوری ماه آوریل شده است. آمریکا و متحدانش مخالف این تصمیم مادورو هستند.

این مقام آمریکایی که نخواست نامش فاش شود، احتمال اعمال یک تحریم کلی علیه انتقال محموله‌های نفتی ونزوئلا به آمریکا را دور از تصور ندانست. او افزود: چنین اقدامی برای کوتاه مدت شوک بزرگی به بازار نفت وارد می‌کند.

 ونزوئلا چهارمین تامین کننده بزرگ نفت خام برای آمریکا است؛ اما فروش نفت خام آن در سال گذشته به آمریکا به پایین‌ترین حد از سال ۱۹۹۱ رسیده است.