به گزارش افکارنیوز،

رئیس سابق مهمترین سازمان اطلاعاتی فدرال آمریکا در یک مصاحبه ضمن انتقاد شدید از خصوصیت‌های دونالد ترامپ و تاکید بر ناآماده بودن او برای ریاست جمهوری، القابی را نثار او کرده است.

مدیر سابق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا در مصاحبه با «ام‌اس ان بی سی» تاکید کرد که دونالد ترامپ در انجام وظایف خود به عنوان فرمانده کل قوا به ویژه در قبال نگرانی‌های فزاینده نسبت به تهدیدات روسیه و کره شمالی، اصلا آمادگی ندارد.

«جان برنان» تصریح کرد: «برای هیچ کسی این امری پوشیده و محرمانه نیست که دونالد ترامپ در مقام رئیس دولت برای پرداختن به موضوعاتی که باید به انها بپردازد، اصلا آمادگی ندارد».

رئیس سیا در دولت باراک اوباما ادامه داد: «کشور ما به این نیاز دارد که اطمینان داشته باشیم، ما قادر به پرداختن و مواجه شدن با آقای پوتین هستیم؛ کسی که یک بار دیگر در حال قدرت‌نمایی در حوزه نظامی است و ما نیاز داریم که مطمئن باشیم می‌توانیم با کره شمالی مواجه شویم. اگر ما کسی را در اتاق بیضی شکل(اتاق کار رئیس‌جمهور در کاخ سفید) داشته باشیم که ناپایدار، بی منطق، بی تجربه و همچنین بی اخلاق است، واقعا روزهای سختی در انتظار ما خواهد بود».

وی همچنین گفت: «ولادیمیر پوتین روز گذشته درباره توانمندی‌های اتمی روسیه صحبت کرد و رئیس‌جمهور آمریکا صبح روز بعد از آن درباره الک بالدوین توئیت کرد. منظور من این است که درک شما از اولویت‌بندی‌ها چیست؟»

اشاره مدیر سابق سیا به توئیت رئیس‌جمهور آمریکا علیه «الک بالدوین» بازیگر نقش «دونالد ترامپ» در برنامه کمدی «پخش زنده شنبه شب»(Saturday Night Live) است.

برنان افزود: «به نظر من بسیاری از آمریکایی‌ها دارند با دیدی فراواقع‌گرا و سور رئال در حال نظاره کردن آنچه در حال حادث شدن است، می‌باشند».