به گزارش افکارنیوز،

دادستان ویژه تحقیقات درباره دخالت‌های خارجی در انتخابات سال ۲۰۱۶ آمریکا، مدتی است که علاوه بر روسیه، بر مداخله امارات در انتخابات این کشور از طریق تزریق پول تمرکز کرده است.

رابرت مولر، دادستان ویژه تحقیقات درباره دخالت روسیه در انتخابات سال 2016 آمریکا اخیرا گستره تحقیقات خود را وسیع‌تر کرده است و به دنبال رد پای دخالت اماراتی‌ها در انتخابات سال 2016 آمریکا نیز است.

بر این اساس، تیم تحقیقاتی تحت هدایت رابرت مولر روی فردی به نام «جورج نادر»، یک تاجر آمریکایی لبنانی‌تر تبار تمرکز کرده است؛ کسی که سه دهه است در عرصه دیپلماسی بین‌المللی فعال بوده و در دولت بیل کلینتون مذاکره‌کننده غیر رسمی آمریکایی‌ها با سوری‌ها بوده است و هم‌اکنون در عمل به عنوان مشاور محمد بن زاید - ولیعهد ابوظبی که در عمل فرد شماره یک امارات به حساب می‌آید - فعالیت می‌کند.

طبق نوشته نیویورک‌تایمز، طی سال گذشته میلادی جورج نادر به کرات از کاخ سفید دیدار داشته و ملاقات‌هایی را در آنجا برگزار کرده است. جورج نادر در هفته‌های اخیر از سوی تیم تحقیقاتی مولر در معرض بازجویی قرار گرفته است و به شاهدان در خصوص هرگونه تلاشی از سوی اماراتی‌ها برای به دست آوردن حمایت سیاسی در قبال حمایت مالی از ترامپ طی دوران تبلیغات ریاست جمهوری فشار وارد شده است.

بازپرسان تیم تحقیقات مولر همچنین مسئله نقش جورج نادر در سیاست‌گذاری‌های کاخ سفید را مورد بررسی قرار داده‌اند، مسئله‌ای که نشان دهنده گسترش حوزه بررسی‌های تیم تحقیقات رابرت مولر و بررسی احتمال نفوذ امارات بر دولت ترامپ است.