به گزارش افکارنیوز،

نتایج نظرسنجی «کالج امرسون» نشان می دهد در آستانه برگزاری انتخابات ویژه و حساس مجلس نمایندگان آمریکا در ایالت پنسیلوانیا، کانر لَم، نامزد دموکرات این رقابت‌ها با اختلاف ناچیزی از ریک ساکونی، رقیب جمهوری‌خواه خود و عضو کنونی مجلس نمایندگان آمریکا، پیش است.

براساس نتایج این نظرسنجی، کانر لَم با 48 درصد آرا از ساکونی با 45 درصد آرا پیش است. تنها 7 درصد رأی دهندگان هنوز درباره اینکه به کدام یک از این دو نفر رأی خواهند داد، تصمیم گیری نکرده اند. نکته قابل توجه این است که اکثر ساکنان ایالت پنسیلوانیا طرفدار حزب جمهوری خواه هستند. در رقابت های ریاست جمهوری سال 2016 آمریکا، دونالد ترامپ، رئیس جمهور این کشور، در این منطقه با اختلاف رأی 20 درصد آرا پیروز شده بود.

نتایج این نظرسنجی همچنین بیانگر این است که طرفدران نامزد دموکرات این رقابت ها از شور و اشتیاق بیشتری در این باره برخوردارند. این در حالی است که جمهوری خواهان در تلاش هستند با ارتباط دادن کانر لَم به باراک اوباما، رئیس جمهور پیشین آمریکا و نانسی پلوسی، رهبر اقلیت دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا، از پیروزی او در این ایالت جلوگیری کنند. کانر لم پیش تر اعلام کرده است در صورت راهیابی به کنگره، به پلوسی برای حفظ ریاست اقلیت مجلس نمیاندگان آمریکا رأی نخواهد داد. برخی نیز او را به سبب شغل سابقش (دادستان بودنش) مورد حمله قرار داده اند.

در ادامه گزارش هیل آمده است کاخ سفید به طور گسترده از ساکونی حمایت می کند. مایک پنس، معاون دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، ماه گذشته میلادی برای نامزد جمهوری خواهان در این ایالت تبلیغ کرد. ترامپ نیز قرار است در چند روز آینده طی سفری به پنسیلوانیا در گردهمایی ستاد انتخاباتی ساکونی حضور یابد.