به گزارش افکارنیوز،

سخنگوی سفارت روسیه در انگلیس روز سه شنبه در بیانیه خود در واکنش به سخنان بوریس جانسون، وزیر امور خارجه این کشور در مورد مرگ یک جاسوس سابق روسیه در شهر سالزبری انگلیس گفت به نظر می‌رسد نمایشنامه جدیدی برای یک کمپین ضد مسکو آماده شده است.

سخنگوی سفارت روسیه در واکنش به اظهارات جانسون گفت: «ما واقعا تحت تاثیر بیانیه امروز وزیر خارجه انگلیس در پارلمان قرار گرفتیم. وزیر خارجه به گونه‌ای سخن می‌گوید که انگار تحقیقات در مورد روسیه به پایان رسیده و روسیه متهم اتفاقی که در سالزبری افتاد، شناخته شده است. ما متاسف هستیم که به جای یک شفاف سازی رسمی در مورد این اتفاق، انگلیس، روسیه را به مجازات تهدید می‌کند. به نظر می‌رسد که نمایشنامه یک کمپین ضد روس جدید نوشته شده است.»

پلیس محلی انگلیس روز دوشنبه یک مرد و زن بی‌هوش را بر روی نیمکتی در فروشگاه مرکزی پیدا کرد و گفت هر دو آن‌ها در شرایط بحرانی بودند و به نظر می‌رسید در معرض یک ماده ناشناخته قرار گرفتند. این مرد که سرگئی اسکریپال نام دارد یک جاسوس سابق کشور روسیه بود که در یک تبادل جاسوسی میان آمریکا، روسیه و انگلیس در سال 2010 به این کشور پناهنده شد.

بوریس جانسون روز سه شنبه هویت این مرد، زن و دخترش را تایید کرد.

او در سخنرانی خود در پارلمان لندن گفت: اگر ارتباط مسکو در مرگ جاسوس پیشین روس در انگلیس ثابت شود، ما در مورد میزان مشارکت این خود در مسابقات آتی جام جهانی فیفا در روسیه تجدید نظر خواهیم کرد.

روسیه از 14 جون تا 15 جولای میزبان مسابقات جام جهانی فیفا خواهد بود. تیم ملی انگلیس نیز در این مسابقات حضور داشته و با کشورهای بلژیک، پاناما و تونس بازی خواهد کرد.