به گزارش افکارنیوز،

شامگاه سه‌شنبه صدها نفر از مردم یونان به خیابان‌های آتن آمده و علیه بازداشت دو نظامی یونانی توسط ترکیه به اتهام جاسوسی، تظاهرات کردند.

این افراد معترض با حرکت در خیابان‌های اصلی شهر به سمت سفارتخانه ترکیه در آتن رفته و پرچم‌های ترکیه را در مقابل ساختمان سفارت به آتش کشیدند.

به نوشته روزنامه «دیلی صاباح» وزارت خارجه ترکیه با صدور بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن این اقدام، از مقامات یونان خواست تا عاملان این «اقدام شنیع» را بازداشت کرده و آنها را به دست عدالت بسپارد.

«حامی آکسوی» سخنگوی وزارت خارجه ترکیه نیز با انتقاد از صحبت‌های رئیس‌جمهور یونان، از او خواست تا به قوانین بین‌المللی و مرزهای ترکیه احترام گذاشته و از اظهاراتی که می‌تواند تنش‌های ناخواسته به وجود بیاورد، اجتناب کند.

«پروکوپیس پائولوپولوس» رئیس‌جمهور یونان روز گذشته گفته بود: «شاید اکنون بر برخی اراضی تاریخی‌مان که باید، حاکمیت نداشته باشیم اما اگر تاریخ ما را مجبور کند، آنچه اجدادمان انجام دادند را تکرار خواهیم کرد.»

نیروهای امنیتی ترکیه پنج روز قبل، 2 نظامی یونانی که تصادفی وارد خاک این کشور شده بودند را به بهانه تلاش برای جاسوسی و تجاوز به قلمرو ترکیه، بازداشت کردند.

علاوه بر آن، ترکیه و یونان همچنین اخیرا بر سر مالکیت جزایر «کرداک» واقع در نزدیکی سواحل بدروم و دریای اژه، اختلاف پیدا کرده‌اند.