به گزارش افکارنیوز،

«سیلویو برلوسکونی» نخست‌وزیر اسبق ایتالیا اعلام کرد که برای تشکیل دولت از نخست‌وزیری ماتئو سالوینی رهبر حزب لیگ حمایت می‌کند.

برلوسکونی در این مورد به روزنامه »کوریه‌ره دلاسرا» گفت: «در کمال احترام به توافقی که میان احزاب صورت گرفته‌است، ما از سالوینی برای تشکیل دولت حمایت می‌کنیم.»

وی افزود: «من اینجا هستم که از او حمایت کنم.تا به این وسیله در زمینه همبستکی ائتلاف و پایبندی به تعهداتی که به رای‌دهندگان دادیم، اقدام شود.»

حزب «فورزا ایتالیا» (ایتالیا به پیش) به رهبری برلوسکونی با حزب دست راستی و افراطی لیگ به رهبری «ماتئو سالوینی» ائتلاف کرده.در جریان انتخابات پارلمانی ایتالیا، احزاب راست گرا توانستند آرای قابل ملاحظه‌ای کسب کنند و توانستند بیشترین میزان کرسی‌های پارلمان را در اختیار بگیرند.ائتلاف راست میانه به رهبری برلوسکونی حدود 37 درصد از آرا و حزب 5 ستاره هم 31 درصد رای کسب کرد.

انتظار می‌رود که مذاکرات برای تشکیل دولت چندین هفته و یا چندین ماه به طول انجامد. حزب لیگ و 5 ستاره هر دو اعلام کرده‌اند که رئیس جمهور این کشور باید نام سران آنها را به عنوان نخست‌وزیر معرفی کند.

این در حالی است که پیش از برگزاری انتخابات، برلوسکونی اعلام کرده بود که از نخست‌وزیری « آنتونیو تایانی» رئیس کنونی پارلمان اروپا حمایت می‌کند.