به گزارش افکارنیوز،

تلاشها برای برقراری صلح میان گروههای تروریستی «هیئة تحریر الشام» و «جبهه تحریر سوریا» به شکست منتهی شد.

وبگاه معارض عنب گزارش داد که معارضان تلاش داشتند به درگیری میان تحریر الشام –که جبهه النصره رکن اصلی آن است- و تحریر سوریا در ریف ادلب و غرب استان حلب پایان دهند.

این تلاشها در حالی به شکست انجامید که دو گروه مذکور، امروز نیز در حلب و ادلب، به ویژه در نزدیکی بزرگراه بین المللی نزدیک به «معره النعمان» و شهرها و شهرکهای ریف جنوبی ادلب به شدت با هم درگیر شدند.

علاوه بر درگیری در غرب حلب، تحریر سوریا امروز روستای «السعدیه» را از تحریر الشام پس گرفت. تحریر الشام روز گذشته این روستا را به اشغال خود درآورده بود.

خبرگزاری «اباء» وابسته به تحریر الشام گزارش داد که عناصر این گروه امروز پس از عقب نشینی عناصر تروریستی «نور الدین الزنکی» از روستای «عاجل» در غرب حلب، وارد این روستا و مناطق «جمعیة الفرسان و جمعیة الرحال» شدند.

گروههای تروریستی «فیلق الشام» و «جیش الأحرار» -که سال گذشته از تحریر الشام جدا شد- به عنوان دو گروه میانجی وارد عمل شدند ولی تا به امروز نتوانستند بین تحریر سوریا و تحریر الشام صلح برقرار کنند.

«حسن صوفان» سرکرده اصلی ائتلاف تحریر سوریا شامگاه گدشته در یک فایل ویدئویی تأکید کرد که این ائتلاف حاضر است با تحریر الشام وارد آتش بس فراگیر شود.

صوفان اعلام کرد که «تجاوز» تحریر الشام با عملیات نظامی ارتش سوریه در غوطه شرقی همزمان شده است و به ادعای وی این دو گره باید سلاح خود را به سوی دولت سوریه نشانه بگیرند.

وی تصریح کرد که جبهه تحریر سوریه توانست محاصره غرب حلب را در هم شکند، دستاوردهای زیادی کسب کند و اکنون زمان آتش بس است.

«أبو الیقظان المصری» از مسئولان «شرعی» تحریر الشام امروز بار دیگر بر مبارزه با الزنکی فتوا داد.

امروز هفدهمین روز درگیری تحریر سوریا و تحریر الشام است و در جریان آن تا روز گذشته 220 تروریست از طرفین کشته شده بودند.