به گزارش افکارنیوز،

کارل وان استروم پس از نشست غیر علنی شورای امنیت سازمان ملل متحد که به درخواست انگلیس و فرانسه برای بررسی چگونگی اجرای آتش بس در سوریه تشکیل شد، در جمع خبرنگاران این مطلب را مطرح کرد.

وی افزود: نشست شورای امنیت با حضور اعضا و مشارکت ویدئویی استفان دی میستورا نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور سوریه برگزار شد.

رئیس دوره ای شورای امنیت سازمان ملل ادامه داد: اعضای این شورا، نگرانی خود را درباره وضعیت انسانی غوطه شرقی ابراز کردند.

وان استروم اضافه کرد: ما در دوشنبه آینده، گزارشی از دبیرکل سازمان ملل درباره چگونگی اجرای این قطعنامه در شورای امنیت دریافت خواهیم کرد.

شورای امنیت سازمان ملل متحد در 24 فوریه (11 روز پیش) به اتفاق آرا قطعنامه ای را تصویب کرد که به موجب آن باید بدون هیچ تاخیری در سراسر سوریه آتش بس برقرار و کمک های انسانی و خدمات بهداشتی به مردم ارسال شود.

تروریست های حاضر در غوطه شرقی با گروگان گرفتن مردم و استقرار در اماکن عمومی همچون بیمارستان ها و مدارس، به مردم اجازه خروج از این مناطق و دسترسی به کمک ها را نمی دهند.

قطعنامه آتش بس 30 روزه، مبارزه با گروه های تروریستی همچون داعش و جبهه النصره را استثنا کرده است. با این حال استفاده تروریست ها از مردم به عنوان سپر انسانی کار را برای مقابله با آن ها و همچنین ارسال کمک ها به مردم دشوار کرده است.