به گزارش افکارنیوز،

واسیلی نبنزیا، نماینده روسیه در سازمان ملل متحد، اعلام کرد مسکو نگران اوضاع افغانستان از جمله تشدید فعالیت تروریست‌های داعش در شمال این کشور است.

او در شورای امنیت گفت: روسیه به شدت نگران اوضاع امنیتی در افغانستان است. اوضاع در این منطقه از سوی هیئت شورای امنیت سازمان ملل متحد در کابل نیز تایید شده است. متاسفانه این کشور اواخر ژانویه با حملات تروریستی خونینی مواجه شد که جان بیش از ۲۰۰ غیرنظامی را گرفت و بیش از ۴۰۰ مجروح نیز بر جا گذاشت.

این مقام روس در ادامه اظهارات خود تاکید کرد عامل جدی در بدتر شدن اوضاع افغانستان فعالیت تروریست‌های داعش است و افراط‌گرایان همواره در حال تقویت شمار اعضای خود در شمال این کشور هستند و آن را به پایگاهی برای پیشروی به دیگر مناطق از جمله آسیای میانه تبدیل کرده‌اند.

نبنزیا افزود: نگرانی جدی ما اقدام تروریست‌های داعش به ایجاد شبکه‌ای از اردوگاه‌ها برای آموزش اعضا است که افراد از کشور‌های آسیای میانه و روسیه برای آموزش به آن جا می‌آیند.

او اضافه کرد: مواردی از ارائه تسلیحات به ترویست‌های داعش در مناطق شمالی افغانستان با بالگرد‌های بدون علامت خاص صورت گرفته که هنوز مورد تحقیق و بررسی قرار نگرفته است. این وضع باید به دقت مورد تحقیق قرار گیرد و چنین اقداماتی باید فورا متوقف شود.