به گزارش افکارنیوز،

در مراسم افتتاح این نمایشگاه دانی دانون، نماینده رژیم صهیونیستی در سازمان ملل و زئیف الکی، وزیر حفاظت از محیط زیست، قدس و میراث فرهنگی رژیم صهیونیستی نیز حضور داشتند.

در این نمایشگاه تصاویر، تابلوها و پلاکاردها و اسنادی به نمایش گذاشته شده که رژیم صهیونیستی سعی دارد با به نمایش گذاشتن آنها مدعی ارتباط تاریخی قدس با یهودیان شود.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در مقابل جمعیت اندکی که اکثریت آنها خبرنگار و نیروهای امنیتی بودند ادعا کرد: این نمایشگاه حقیقت را درباره قدس به نمایش می‌گذارد. حقیقتی که برخی به دنبال محو آن هستند!

نتانیاهو در ادامه باز هم مدعی شد: تاریخ طولانی وجود دارد که ما و دوستان حقیقی‌مان به آن افتخار می‌کنیم اما برخی این تاریخ را انکار می‌کنند و به دنبال محو آن و "ارتباط ما با سرزمین و پایتخت ابدی‌مان قدس" هستند و این نمایشگاه این حقیقت را به تصویر می‌کشد.

وی ادامه داد: هنگام ورود به نمایشگاه پلاکاردی را دیدم که بر روی آن نوشته شده بود این نمایشگاه از طرف سازمان ملل برگزار نشده است و قطعا هم از طرف سازمان ملل نیست چرا که حقیقت را به تصویر می‌کشد! ما به گفتن حقیقت در همه جا از جمله سازمان ملل ادامه خواهیم داد.

سازمان ملل در این نمایشگاه پلاکاردی را نصب کرده که در آن تاکید شده که این نمایشگاه منعکس کننده نظر و رای سازمان ملل نیست.

استفان دوجاریک، سخنگوی سازمان ملل درباره نصب این پلاکارد گفت: این اقدام معمول سازمان ملل برای تمامی نمایشگاه‌هایی است که در مقر این سازمان برگزار می‌شود.

دانی دانون نیز در مراسم افتتاح این نمایشگاه ادعا کرد: این نمایشگاه بهترین راه حل برای کسانی است که به دنبال قطع ارتباط یهودیان و قدس هستند. قدس هزاران سال است که قلب ملت ماست، چشم امید ما به دوستان‌مان در جهان است که بر این باورند، قدس "پایتخت ابدی اسرائیل" است و آن را به رسمیت می‌شناسند.

دوجاریک در پاسخ به این سوال که آیا سازمان ملل از مقر خود برای حمایت از موضع‌گیری‌هایی که نقض کننده تصمیمات شورای امنیت است، استفاده می‌کند یا نه، گفت: فعالیت‌های اعضای سازمان ملل جزئی از مسئولیت‌های آنها محسوب می‌شود و دبیرخانه نمی‌تواند آن را نپذیرد و یا درباره آن مشورت نکند.

این دومین باری است که رژیم صهیونیستی نمایشگاهی را درباره قدس در مقر سازمان ملل برگزار می‌کند.

نمایشگاه یاد شده پس از مخالفت مجمع عمومی سازمان ملل با اقدام واشنگتن در به رسمیت شناختن قدس به عنوان "پایتخت اسرائیل" و دعوت از همه کشورها به عدم پیروی از آمریکا در انتقال سفارت‌خانه‌های خود به قدس اشغالی برگزار شد.