به گزارش افکارنیوز،

پنتاگون روز گذشته (جمعه) در یادداشتی اعلام کرد که با برگزاری رژه نظامی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در خیابانهای واشنگتن موافقت شده است.

با اعلام این خبر، به نظر می رسد «دونالد ترامپ» به آرزوی خود مبنی بر برگزاری رژه در روز «کهنه سربازها» مصادف با 11 نوامبر برای نشان دادن قدرت نظامی آمریکا رسیده است؛ اما این رژه نظامی آنطور که ترامپ می خواست برگزار نخواهد شد.

این رزمایش نظامی هیچ شباهتی به آن رزمایشی که به مناسبت «جشن روز ملی باستیل» در فرانسه برگزار شد و ترامپ از آن الهام گرفته بود، ندارد. برای وارد کردن آسیب کمتر به خیابانهای واشنگتن، قرار است در این رژه نظامی از خودروهای سنگین نظامی مثل تانکها استفاده نشود.

بر اساس یادداشت پنتاگون، در این رزمایش از بالگردهای نظامی استفاده می‌شود.

ترامپ اوایل سال جاری میلادی به پنتاگون برای برنامه ریزی یک رژه نظامی دستور داده بود. این درحالی است که این دستور ترامپ با مخالفت قانونگذاران آمریکایی مواجه شد. مقامات آمریکایی درباره تدارک چنین رویدادی که نیاز به پرداخت هزینه های بالایی دارد و اینکه خیابانهای واشنگتن قادر به تحمل وزن سنگین خودروهای نظامی نیستند، ابراز نگرانی کردند.

رئیس دفتر مدیریت و بودجه کاخ سفید هم اعلام کرد که برگزاری چنین رژه ای به بیش از 30 میلیون دلار بودجه احتیاج خواهد داشت. ترامپ که از هزینه بالای این رژه نظامی آگاه است اعلام کرد که این «یک اقدام بزرگ برای کشور خواهد بود.»

رئیس جمهور آمریکا از زمان ورود به کاخ سفید بارها درباره برگزاری یک رژه نظامی در این کشور ابراز علاقه کرده است.