به گزارش افکارنیوز،

اردوغان روز شنبه در ششمین کنگره استانی حزب عدالت و توسعه ترکیه در استان مرسین افزود: تاکنون 850 کیلو متر مربع از مناطق مختلف عفرین به کنترل ارتش ترکیه درآمده است.

وی با اشاره به برنامه ریزی کشورش برای تصرف 2 هزار کیلومتر مربع از مناطق محدوده شهر عفرین بیان کرد: پس از عفرین، اقدامات لازم را در هر جای دیگری که تروریسم باشد، انجام خواهیم داد.

وی همچنین مدعی کشته شدن سه هزار و 213 نفر از جنگجویان حاضر در عفرین سوریه در درگیری با نیروهای ارتش ترکیه و شبه نظامیان ارتش آزاد سوریه از زمان آغاز عملیات شاخه زیتون تاکنون شد.

اردوغان اضافه کرد: ترکیه در طول تاریخ هرگز کشوری را اشغال و مستعمره نکرده و اشغالگران را به خوبی می ‌شناسد و ما تنها خواهان آینده امن و مرفه برای خود و دوستان مان هستیم.

 ستاد کل نیروهای مسلح ترکیه روز شنبه طی اطلاعیه ای اعلام کرد که از زمان آغاز عملیات شاخه زیتون در 20 ژانویه تا کنون، 167 منطقه شامل پنج مرکز ناحیه، 131 روستا و 31 نقطه استراتژیک در عفرین به تصرف نیروهای ارتش ترکیه و عوامل ارتش آزاد سوریه در آمده است.

 ارتش ترکیه از روز 20 ژانویه(30 دی ماه 1396) با تجاوز آشکار به خاک سوریه و با همراهی نیروهای موسوم به ارتش آزاد سوریه، عملیاتی را به نام شاخه زیتون در منطقه عفرین در شمال سوریه آغاز کرده است.

ترکیه هدف از این عملیات را بیرون راندن شبه نظامیان و نیروهای موسوم به یگان های مدافع خلق سوریه(ی.پ.گ) که شاخه نظامی حزب اتحاد دموکراتیک(پ.ی.د) محسوب می شود، از منطقه عفرین اعلام کرده است.

آنکارا این نیروها را تروریستی و شاخه سوری حزب کارگران کردستان ترکیه(پ.ک.ک) و حضور آنها را در جنوب مرزهای ترکیه، تهدیدی بر امنیت ملی خود خوانده و هدف آنها را تلاش برای تشکیل دولت کُردی در شمال سوریه عنوان می کند.

مقامات ترکیه بارها تاکید کرده اند که بلافاصله پس از پایان عملیات عفرین، اقدام ارتش ترکیه علیه مواضع دیگر پ.ک.ک در منبج سوریه و مناطقی از عراق آغاز خواهد شد.