به گزارش افکارنیوز،

 در پی حمله محافظ دختر پادشاه عربستان به یک طراح دکوراسیون داخلی در پاریس، دادگاهی در فرانسه علیه این شاهزاده سعودی قرار بازداشت صادر کرده است.

نشریه فرانسوی «لو پوئن» روز پنج‌شنبه به نقل از منابع آگاه گزارش داد که دادگاهی در پاریس علیه «حصة بنت سلمان» فرزند پادشاه و خواهر ناتنی، ولی عهد عربستان سعودی قرار بازداشت صادر کرده است.

بنا بر این گزارش که از سوی خبرگزاری فرانسه هم تایید شده، بنت سلمان متهم است که در سپتامبر سال ۲۰۱۶ میلادی به یکی از محافظانش دستور داده که یک طراح دکوراسیون داخلی را که در آپارتمان او در پاریس مشغول کار بوده، کتک بزند.

این طراح دکوراسیون که از این شاهزاده سعودی شکایت کرده، می‌گوید مشغول عکس‌برداری از اتاقی بوده که باید تزئین می‌شده، اما بنت سلمان وی را به تلاش برای عکس‌برداری مخفیانه و فروش آن‌ها به رسانه‌ها متهم کرده و به محافظش دستور داده این طراح فرانسوی را کتک بزند.

به گفته این فرد، محافظ بنت سلمان وی را به شدت کتک زده و او را مجبور کرده که زانو بزند و پای این شاهزاده سعودی را ببوسد. وی چند ساعتی هم در این ساختمان گیر افتاده بوده و نهایتا تنها پس از ضبط وسایلش، به او اجازه داده‌اند ساختمان را ترک کند.

محافظی که این طراح را کتک زده، یک ماه بعد به «خشونت مسلحانه»، «آدم‌ربایی»، «سرقت» و «تهدید دیگران به قتل» متهم شده است. به گفته منابع آگاه، دادگاه در دسامبر سال ۲۰۱۷ (آذر و دی ۱۳۹۶) هم علیه شخص بنت سلمان قرار بازداشت صادر کرده است.

حصة دختر همسر نخست سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان و خواهر ناتنی محمد بن سلمان، ولی عهد قدرتمند این کشور است. طراح مضروب از دادگاه خواسته به این شاهزاده عربستانی دستور دهد وسایل ضبط شده او را پس داده و ۲۰۰۰۰ یورو غرامت بپردازد. با این حال، به نوشته روزنامه «دیلی میل»، وی اندکی پس از این حادثه با بیان اینکه از مصونیت دیپلماتیک برخوردار است، فرانسه را ترک کرده است.

پاریس و ریاض روابط اقتصادی گسترده‌ای دارند و بروز تنش در روابط دو کشور می‌تواند منافع اقتصادی فرانسه را تحت تأثیر قرار دهد. به نظر می‌رسد از همین روست که «ژرارد آرو» سفیر فرانسه در واشنگتن امروز در واکنش به این خبر که با تیتر «فرانسه خواهر، ولی عهد عربستان را تحت پیگرد قرار داد» منتشر شده، از دولت فرانسه سلب مسئولیت کرد و در توییتر نوشت: «بهتر است گفته شود که "دادگاهی در فرانسه" خواهر، ولی عهد عربستان را تحت پیگرد قرار داد.»