به گزارش افکارنیوز،

روز پنجشنبه رابرت فیچو، نخست‌وزیر اسلوواکی، در پی بحران سیاسی بوجود آمده در این کشور به دلیل قتل یک خبرنگار، از سمت خود استعفا کرد.

رابرت فیچو پس از ملاقات با آندری کیسکا، رئیس جمهور اسلوواکی، استعفای خود از سمتش را اعلام کرد.

رابرت کالیناک، وزیر کشور سابق اسلوواکی و نیز مارک ماداریچ، وزیر فرهنگ پیشین این کشور نیز به تازگی و در پی برپایی اعتراضات مردمی و درخواست شهروندان این کشور برای استعفای دولت، از سمت خود کناره‌گیری کرده اند.

پس از استعفای فیچو، پیتر پلگرینی، معاون نخست وزیر سابق این کشور در گفتگو با خبرنگاران، اعلام کرد خود را برای سمت نخست وزیری اسلوواکی نامزد خواهد کرد.

پلگرینی گفت سه حزبی که دولت ائتلافی تشکیل داده اند، از وی حمایت می‌کنند و افزود انتظار دارد رئیس جمهور اسلوواکی نیز مسئولیت تشکیل دولتی جدید را به او واگذار کند.

با این‌که احزاب اپوزیسیون بر برگزاری انتخابات زودهنگام در اسلوواکی اصرار می‌ورزند، تشکیل دولت احتمالی پلگرینی نیازمند رای اعتماد پارلمان این کشور خواهد بود.

اسلوواکی با ائتلاف سه حزب اداره می‌شود.

اجساد یان کوسیاک، خبرنگار تحقیقی و همسرش روز 25 فوریه در منزل شخصی آن‌ها پیدا شد. کوسیاک در حال تحقیق درباره فساد مالی در اسوواکی بود و گفته‌ها حاکی است کاوش‌های این روزنامه‌نگار دلیل قتل وی بوده است.