به گزارش افکارنیوز،

 ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه از مردم این کشور خواست در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو که روز یکشنبه برگزار خواهد شد شرکت کنند.

پوتین که این درخواست را در نطقی تلویزیونی مطرح می‌کرد افزود: بر اساس قانون اساسی ما، مردم تنها منبع قدرت هستند. در این واژه ها، در این قانون، معنی بزرگی نهفته است. مسیر کشورمان و آینده روسیه و کودکان مان به خواسته مردم و خواسته همه افراد بستگی دارد.

پوتین در ادامه گفت: اینکه به چه فردی رأی بدهیم یا چطور از این حق برای انتخابی آزادانه استفاده کنیم، یک تصمیم شخصی است. اما اگر فردی از این تصمیم گیری اجتناب کند، این رأی مهم و تعیین کننده بدون حضور وی در این تصمیم گیری صادر خواهد شد.

رئیس جمهور روسیه افزود: ما در روسیه همیشه خودمان درباره سرنوشت مان تصمیم گرفته ایم. ما همیشه همان چیزی را که وجدان، درک ما از حقیقت و عدالت و عشقمان به سرزمین مادری به ما گفته است، انجام داده ایم. این همان شاخصه ملّی ما است که کل جهان آن را می‌شناسند. من مطمئنم که همه ما نگران سرنوشت کشورمان هستیم، از این رو از شما می‌خواهم که در حوزه‌های رأی گیری حاضر شوید و از حق خود برای تعیین آینده روسیه بزرگ و عزیز استفاده کنید.