به گزارش افکارنیوز،

پلیس لندن، در بحبوحه شدت گرفتن تنش‌ها میان انگلیس و روسیه اعلام کرده درباره مرگ یک تاجر روس که چند روز پیش در لندن کشته شده تحقیق می‌کند.

پلیس لندن، در بحبوحه شدت گرفتن تنش‌ها میان انگلیس و روسیه اعلام کرده درباره مرگ یک تاجر روس که چند روز پیش در لندن کشته شده تحقیق می‌کند.

طبق ادعای مقام‌های انگلیسی این تاجر روس به نام «نیکولای گلاشکوف» منتقد «ولادیمیر پوتین»، رئیس‌جمهور روسیه بوده و جسدش چند روز پیش در منزلش در جنوب لندن پیدا شده است. گفته می‌شود این تاجر ۶۸ ساله بر اثر وارد آمدن فشار به گردن، جانش را از دست داده است.

بیانیه پلیس لندن در حالی صادر شده که تنش‌ها در روابط روسیه و انگلیس بعد از مسموم شدن یک جاسوس دوجانبه روس‌تبار و دخترش در لندن به طرز بی‌سابقه‌ای افزایش یافته است.

انگلیس مدعی شده «سرگئی اسکریپال» و دخترش با عامل اعصاب تولید روسیه مسموم شده‌اند. «سرگئی اسکریپال» پیشتر سرهنگ سرویس اطلاعاتی ارتش روسیه بود و در سال ۲۰۱۰ با جاسوس‌های روس که در غرب گرفتار شده بودند مبادله شد و از انگلیس پناهندگی گرفت.

در سال ۲۰۰۶ یک دادگاه روسیه‌ای اسکریپال را به دلیل همکاری با سرویس MI۶ در دوران خدمتش در ارتش روسیه به خیانت متهم کرد.

هفته گذشته این جاسوس دوجانبه به همراه دختر ۳۳ ساله اش در یک مرکز خرید در شهر «سالزبری» انگلیس بی‌هوش پیدا شدند. به دنبال این حادثه پلیس محلی اعلام کرده بود که این دو در معرض یک ماده ناشناس قرار گرفته‌اند.

اسکریپال و دخترش در حال حاضر در بیمارستان بستری هستند و حالشان وخیم اعلام شده است.

پلیس لندن روز جمعه گفته تا اینجا شواهدی که نشان‌دهنده ارتباط میان مرگ تاجر روس با ماجرای اسکریپال باشد یافت نشده است.