به گزارش افکارنیوز،

سخنگوی کمیته مرکزی انتخابات روسیه اعلام کرد که امروز، شنبه (17 مارس-26 اسفند) در سراسر خاک فدراسیون روسیه «روز سکوت» قبل از برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری (18 مارس-27 اسفند) اعلام شده است.

بر اساس اعلام این کمیته، تمامی نامزدها و احزاب اجازه هیچ نوع تبلیغاتی، سازماندهی و برگزاری میتینگ، ملاقات و گفت‌وگو با شهروندان و پخش اعلامیه را ندارند. این ضوابط بر اساس قوانین انتخاباتی در روسیه که در بسیاری از کشورهای دیگر نیز رعایت می شود، لازم الاجرا می باشد و هدف از آن هم ایجاد شرایط و امکان مناسب به تمامی افراد واجد شرایط رای دهی است تا بدون اعمال فشار از خارج، تصمیم گیری نهایی خود برای انتخاب شخص مورد نظر برای سمت ریاست‌جمهوری را انجام دهند. علاوه بر این هر نوع شرط بندی در مورد نتیجه انتخابات و خرید آراء شهروندان نیز ممنوع اعلام شده است.

لازم به یادآوری است، در انتخابات ریاست‌جمهوری روسیه 8 نامزد با یکدیگر رقابت می کنند. "ولادیمیر پوتین" رئیس جمهوری کنونی روسیه که بعنوان نامزد مستقل در این انتخابات شرکت کرده است. سایر نامزدها شامل: "پاول گرودینین" نماینده حزب کمونیست روسیه، "ولادیمیر ژیرینوفسکی" رهبر حزب لیبرال دموکرات روسیه، "کسنیا سوبچاک" مجری زن تلویزیونی و نامزد حزب «ابتکار شهروندی»، "گریگوری یاولینسکی" نامزد حزب «یابلاکا»، "سرگئی بابورین" نماینده حزب «اتحاد ملی روسیه»، "بوریس تیتوف" نماینده حزب رشد روسیه و "ماکسیم سورایکین" رهبر جنبش «کمونیست‌های روسیه» هستند.