به گزارش افکارنیوز،

ایوانکا ترامپ دختر رئیس‌جمهوری آمریکا و کانگ کیونگ-وا وزیر امور خارجه کره‌جنوبی پیشتر چندین مرتبه در زمان سفر هیات‌ آمریکایی به مسابقات المپیک زمستانی پیونگ‌چانگ دیدار کرده بودند و طبق گزارش کاخ سفید، وزیر خارجه کره جنوبی خواستار این دیدار شده بود.

وزارت خارجه کره‌جنوبی پنج‌شنبه تصویری از ایوانکا به همراه این مقام منتشر کرده که دو طرف بر سر میزی نشسته‌اند.

در توئیت این وزارتخانه آمده است: یک ماه بعد از آخرین دیدار آنها در پیونگ‌چانگ، وزیر امور خارجه کره‌جنوبی و مشاور ارشد رئیس‌جمهوری آمریکا مجددا در واشنگتن دیدار کردند. این دیدار در جریان سفر کانگ به واشنگتن از ۱۵ تا ۱۷ مارس انجام شد.

ورود وزیر امور خارجه کره‌جنوبی به واشنگتن ۴۸ ساعت بعد از آن بود که دونالد ترامپ رکس تیلرسون را از وزارت امور خارجه اخراج کرد. انجام وظایف او موقتا به جان سالیوان، معاون وزیر خارجه واگذار شده است.

هیچکدام از طرفین درباره ماهیت این گفت‌وگو صحبتی نکردند. این دیدار در بحبوحه تشدید تردیدها درباره کره‌شمالی انجام شد. رئیس‌جمهوری آمریکا هفته گذشته جهان را در بهت فرو برده و اعلام کرد دعوت کیم جونگ اون، رهبر کره‌شمالی برای مذاکره را می‌پذیرد. این دعوت از طرف هیات کره‌جنوبی که به کاخ سفید رفته بود، منتقل شد.

رادیو کی‌بی‌اس در کره‌جنوبی این گمانه‌زنی را مطرح کرد که طرفین اطلاعاتی درباره دیدار آتی میان ترامپ و کیم رد و بدل کردند. کره‌شمالی هنوز واکنشی به پذیرش دعوتش از ترامپ نداشته است. با این حال می‌توان نشانه‌هایی از ایجاد یک کانال دیپلماتیک را در سوئد شاهد بود؛ جایی که وزیر امور خارجه آن دیداری "خوب و سازنده" با ری یونگ هو، وزیر امور خارجه کره‌شمالی داشت.